Jaroslav Halák, foto:tasr/ap

Halák zastavil rozbehnutú „lavínu“, Jaroš skončil v New Jersey

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa výrazným spôsobom podieľal na víťazstve hokejistov Vancouveru nad domácim Coloradom 3:1 v nočnom zápase zámorskej NHL. Proti najlepšiemu tímu súťaže predviedol 32 úspešných zákrokov, prekonal ho iba Nazem Kadri v 47. minúte. Vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Halákovi sa v noci darilo

Halák vychytal tretie víťazstvo v sezóne, prvé od 31. januára. Väčšinu ročníka kryl chrbát tímovej jednotke Thatcherovi Demkovi, ktorý chytal od začiatku v predchádzajúcich deviatich dueloch Canucks. „Je vždy pekné dosiahnuť výhru v tejto lige, nikdy to neomrzí,“ vyhlásil slovenský brankár. „Myslím si, že väčšinu zápasu sme hrali celkom dobre. Treba uznať kvality súpera, no naši chalani tvrdo bojovali. Colorado má skutočne skvelý tím, no my sme boli schopní nehrať podľa jeho nôt. Snažili sme sa držať nášho herného plánu,“ citoval Haláka oficiálny webový portál súťaže.

Jaroš skončil v New Jersey

Klub zámorskej NHL zaradil slovenského hokejového obrancu Christiána Jaroša na tzv. nepodmienečnú waivers listinu, čím s ním ukončil spoluprácu. Klub o tom informoval na Twitteri.Jaroš nedávno prešiel klasickou (waivers) listinou nechránených hráčov, z ktorej si ho v priebehu 24 hodín nevybral iný klub a mal zamieriť na farmu do AHL. K tímu Utica Comets sa napokon nepripojí a po necelej sezóne v organizácii „diablov“ si môže hľadať nový angažmán.

Devils boli pre 25-ročného Jaroša tretie pôsobisko v rámci NHL. V roku 2015 ho draftovala Ottawa, v ktorej drese debutoval v najprestížnejšej súťaži. V priebehu ročníka 2020/2021 zamieril v rámci výmeny do San Jose Sharks. V lete 2021 podpísal ročný kontrakt s New Jersey. V sezóne 2021/2022 nastúpil za Devils do 11 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 2 trestné minúty a 4 mínusové body.  V NHL nastúpil počas piatich sezón do 94 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 1 gól, 13 asistencií, 37 trestných minút a 24 mínusových bodov.