Jaroslav Halák, foto:tasr

Halák vychytal vysoké víťazstvo Bostonu nad Capitals

Hokejisti Bostonu zvíťazili v piatkovom domácom zápase NHL nad Washingtonom 5:1. V bránke Bruins sa predstavil slovenský reprezentant Jaroslav Halák a na triumfe sa podieľal 31 zákrokmi.

Capitals prehrali prvýkrát po štyroch dueloch. Zdeno Chára odohral v drese Caps proti svojmu bývalému klubu 17:03 minúty a mal mínusový bod, jeho spoluhráč Richard Pánik absolvoval na ľade 14:58 minúty. Pod triumf Bostonu sa najvýraznejšie podpísal Brad Marchand, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu.

Jediný zásah hostí dosiahol v tretej tretine Jakub Vrána, prihral mu Nicklas Bäckström, pre ktorého to bola 700. asistencia v NHL, stal sa vôbec prvým hráčom Washingtonu, ktorý sa dostal na túto métu. Tampa Bay ukončila svoju šesťzápasovú víťaznú šnúru, keď prehrala na ľade Chicaga 3:4 po nájazdoch. Obranca Erik Černák odohral za „blesky“ 20:51 minúty.