eReport.sk

Hádzaná: Zápasy mužskej extraligy a MOL ligy žien sa cez víkend neuskutočnia

Mužská Slovnaft handball extraliga a MOL liga hádzanárok sa nebudú hrať ani počas najbližšieho víkendu. Kompetentní na základe aktuálnej situácie, aj v súvislosti s prípravou celoplošného testovania na koronavírus, odložili i zvyšné duely 8. kola mužskej najvyššej súťaže. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH). „SZH na základe aktuálnej situácie, ktorá vznikla v súvislosti so zabezpečením testovania v tomto období príprav celonárodného testovania, keď sú aj lekári spolupracujúci s klubmi v karanténe, odkladá zápasy SHE P. Bystrica – Šaľa a Košice Crows – Topoľčany,“ uviedol v piatok riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský.

Po tomto kole nasleduje reprezentačná prestávka a súťaž by mala riadne pokračovať až v polovici novembra (14. a 15. 11.). Už predtým na základe karanténnych opatrení odložili aj ďalšie duely 8. kola SHE mužov HK Košice – MHC Štart Nové Zámky, ŠKP Bratislava – HC Sporta Hlohovec a Tatran Prešov – Slovan Modra. Neodohrá sa ani jediný na víkend plánovaný súboj ženskej MOL ligy medzi ŠŠK Prešov a HC DAC Dunajská Streda.

Mužská i ženská najvyššia súťaž v hádzanej sa nehrali ani počas minulého víkendu, pretože SZH potreboval doriešiť a spresniť si niektoré otázky v súvislosti s novými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Zväz odložil aj tohto týždňové zápasy štvrťfinále Slovenského pohára žien, keďže výnimka pre organizovanie duelov platí iba pre najvyššiu súťaž.


      

Zdroj: tasr, foto: instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hádzaná: Zápasy mužskej extraligy a MOL ligy žien sa cez víkend neuskutočnia

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti