eReport.sk
Hráči hádzanej, foto: tasr

Hádzaná: Mužská extraliga bude cez víkend pokračovať nekompletným kolom

Mužská Slovnaft handball extraliga bude po minulotýždňovej pauze opäť pokračovať cez víkend zápasmi nekompletného 8. kola. Pre oficiálny portál Slovenského zväzu hádzanej (SZH) to povedal riaditeľ súťaží Peter Brunovský. “V extralige sa v 8. kole budú hrať tri súboje Tatran Prešov – Slovan Modra, MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa a Košice Crows – HK Agro Topoľčany.

Dve stretnutia HK Košice – MHC Štart Nové Zámky a ŠKP Bratislava – HC Sporta Hlohovec, ktoré sa mali hrať v sobotu 24. októbra, ŠTK SZH na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 odložila,” uviedol Brunovský s tým, že odložili aj jediný na víkend plánovaný súboj ženskej MOL ligy medzi ŠŠK Prešov a HC DAC Dunajská Streda.

Mužská i ženská najvyššia súťaž v hádzanej dostali po sprísnení protipandemických opatrení a zákaze hromadných podujatí výnimku a môžu pokračovať, rovnako ako elitné súťaže v ďalších štyroch športových odvetviach. Napriek tomu sa uplynulý víkend hádzanárske ligy nehrali, pretože SZH potreboval doriešiť a upresniť si niektoré otázky v súvislosti s novými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Zväz odložil tohtotýždňové zápasy štvrťfinále Slovenského pohára žien, keďže výnimka pre organizovanie duelov patrí len pre najvyššiu súťaž.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hádzaná: Mužská extraliga bude cez víkend pokračovať nekompletným kolom

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti