eReport.sk
Foto: profimedia

Hadí muž, ktorý tvrdil, že je imúnny, zomrel po bozku s kobrou

Filipínsky „hadí muž“ o sebe tvrdil, že je imúnny voči hadiemu jedu. Ale po tom, čo sa snažil dať bozk kobre filipínskej, zomrel. Tento typ kobry je vysoko jedovatý, a keď muža uštipla do jazyka, nemal šancu prežiť.

Filipínec Bernardo Alvarez (62) bol prezývaný ako hadí muž, Ľudia zo susedstva v meste Mangaldan na ostrove Luvon si muža preto často volali k odchytu nebezpečných plazov. Sám tvrdil, že je imúnny voči jedu, preto sa týchto zvierat nebál a chytal ich holými rukami, píše portál The Sun. Na pomoc prišiel aj 9. júla, lenže tentokrát sa mu to stalo osudným. Keď chytil veľmi jedovatú kobru filipínsku, hrdo sa s ňou ukazoval miestnym obyvateľom. V jeden moment sa ju chystal pobozkať, ale had Bernarda uštipol priamo do jazyka. S veľkým výkrikom hada odhodil, ale onedlho sa sám zrútil na zem a zomrel.

Zdroj: Profimedia

Jedného z najjedovatejších hadov obyvatelia potom ako odplatu nemilosrdne zabili. Tento druh kobry patrí medzi najjedovatejšie na svete a jej toxíny útočia priamo na dýchací systém obete. “Policajt a lekár ho prišli skontrolovať a povedali, že nemá pulz, takže sa ho pokúšali oživiť. Boli ale neúspešní, pretože kobrí jed bol príliš silný,“ vysvetlila pre tamojšie médiá Bernardova sestra Teresa Oca.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport