eReport.sk

Hádajte, kto má problém nosiť rúško v parlamente? A Kotlebovci to nie sú

Vodu kážu a víno pijú. Väčšina politikov nám počas koronakrízy pravidelne vstupuje do svedomia, aby sme poctivo nosili rúška, pretože tak chránime ostatných. Ľudia si skrátka majú zvyknúť a nemajú šomrať. Lenže ak sa lepšie prizriete na rokovanie parlamentu, zistíte, že viacerí poslanci majú s nosením rúšok problém.

Hovoriť o poslancoch ĽSNS je zbytočné, pretože tí si z nenosenia rúšok spravili kampaň. Reč bude tento raz o poslancoch strán, ktoré poctivo s „koronou“ bojujú. Počas parlamentnej schôdze si od rúška oddýchla napríklad poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková. Keď sme chceli vedieť, čo ju k tomu viedlo, na naše otázky nereagovala. Rovnako ako aj poslanec za SMER-SD Maroš Kondrót. Tomu rúško viselo pod nosom počas faktickej poznámky. Taký istý problém počas svojho príspevku mal aj Milan Kuriak z OĽANO, ktorý zdôraznil, že rúško má správne nasadené denne niekoľko hodín. „Snažím sa byť v tomto zodpovedný, aby som chránil kolegyne, kolegov, ľudí okolo mňa. Počas dlhších slovných prejavov mám problém s dychom,“ uznal poslanec, ktorý si vraj na rúško rýchlo zvykol. Napriek tomu sa už nevie dočkať. „Keď pominie ohrozenie nákazou, budem určite medzi prvými, kto rúško odloží a prestanem ho používať.“ Aj jeho ďalší kolega patrí medzi rúškových „hriešnikov“. Na jednom z rokovaní si Jozef Pročko (OĽANO) stiahol rúško až pod bradu a takto si sedel v lavici hodnú chvíľu. „Na chvíľu si poslanec rúško musí zložiť, napríklad keď pije alebo si potrebuje utrieť ústa či nos,“ vykrúcal sa na naše otázky bývalý zabávač, ktorý tvrdí, že nemá problém nosiť rúško i keď uznáva, že sa úplne na to zvyknúť nedá. Boli sme zvedaví, či v tejto súvislosti plánuje nejak zakročiť šéf parlamentu Boris Kollár. Na naše otázky sme však odpovede nedostali. Od človeka, ktorý tvrdí, že si „popíše s každým“ a píše si s tisíc ľuďmi, je to viac ako prekvapujúce.

Zdroj foto: nrsr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hádajte, kto má problém nosiť rúško v parlamente? A Kotlebovci to nie sú

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php