eReport.sk
Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Gyimesi sa sťažoval na Sulíka. Raši mu rovno položil zásadnú otázku!

Napätie v koalícii by sa dalo krájať. Koaliční partneri už ani neskrývajú, že majú medzi sebou spory. V centre pozornosti je síce hádka medzi stranami Za ľudí a Sme rodina, ktorí sa nevedia dohodnúť kvôli kolúznej väzbe, ale problém majú medzi sebou aj Richard Sulík a Igor Matovič.

Spor rozdúchalo vystúpenie ministra hospodárstva Sulíka v parlamente, ktorému sa nepáči nápad navýšiť štátny rozpočet o 3,5 miliardy eur. Návrh bol narýchlo predložený na vláde, koaličná rada ho však nestihla prerokovať a už putoval do národnej rady, aby ho tam mohli v skrátenom legislatívnom konaní schvaľovať.

Navyše sa v tom čase vybral do USA minister financií Igor Matovič, ktorý celú záležitosť hodil na ministra životného prostredia Jána Budaja. „Minister financií sa vyberie na výlet do Ameriky a nechá tu ministra životného prostredia, ktorý má so štátnym rozpočtom do činenia maximálne v rozsahu jeho rozpočtu,” rozčuľoval sa Sulík v pléne.

Sulíkovi sa nepáči navýšenie štátneho rozpočtu. Hneval sa aj na Matovičov výlet do USA. – Foto: tasr

Podľa verného straníka OĽANO Györgyho Gyimesiho zase SaS zrádza koalíciu. „Vôbec ma neprekvapuje to, že strana SaS pokiaľ ide o nepopulárne opatrenia alebo nepopulárne témy sa odvracia od zvyšku koalície,“ povedal v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy. „Pokiaľ ide o pracovnú cestu Igora Matoviča do Ameriky, on tam nešiel pod slnečník a nešiel sa opaľovať. Išiel tam riešiť veľmi vážnu vec, US Steel,“ bránil straníckeho šéfa Gyimesi a zároveň pripomenul, že počas finančnej krízy v rokoch 2009 a 2010 menil Smer štátny rozpočet v zrýchlenom konaní.

Gyimesi sa sťažoval na Sulíka. Vraj si na nich robí PR. – Foto: tasr

No áno menil sa rozpočet, ale nekritizoval ho vlastný koaličný partner,“ pripomenul poslanec za Hlas Richard Raši. „Lenže on si na vás nerobil PR,“ posťažoval si na SaS Gyimesi. „Tak na čo vám taký koaličný partner je?“ čudoval sa Raši, ktorému sa nepáči, že im stále nie je jasné, na čo bude suma, o ktorú sa plánuje navýšiť štátny rozpočet, použitá, ani odkiaľ chcú peniaze zobrať. „To už je len čerešničkou na torte, že minister financií je v Amerike a návrh prednáša minister životného prostredia, ktorý o tom nemôže tušiť absolútne nič,“ dodal Raši. Podľa Gymesiho, ak niekto tvrdí, že nevie, kam pôjdu navýšené financie, je farizej.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport