eReport.sk
Minister školstva Branislav Gröhling, foto: eReport

Gröhling: V školách sa prezenčne vzdeláva 83 percent žiakov

Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 83 percent žiakov, dištančným spôsobom 17 percent školákov. Počas utorkového rokovania vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Zo 17 percent dištančne vzdelávajúcich sa 15 percent žiakov vzdeláva online, dve percentá prostredníctvom pracovných listov či telefonicky. “Som rád, že drvivá väčšina žiakov sa stále vzdeláva prezenčne v školách,” povedal minister s tým, že dôležité je očkovanie. “Až 80 percent hospitalizovaných nie je očkovaných,” skonštatoval.
      
V predchádzajúcom týždni vykonali v školách vyše 376.000 antigénových samotestov. “Šiesty týždeň po sebe je to najväčší počet antigénových samotestov. Miera pozitivity z týchto testov je 1,4 percenta,” priblížil minister s tým, že postupne sa miera pozitivity zvyšuje. Momentálne evidujú 2,7 percenta zamestnancov škôl s aktívnym ochorením COVID-19 cez PCR test a 1,4 percenta žiakov pozitívnych na toto ochorenie. “Momentálne evidujeme 10.500 žiakov, korí sú pozitívni cez antigénový test. Za posledný týždeň sme sa dostali na úroveň distribúcie 9.200.000 samotestov pre žiakov. Pomaly sa dostávame do fázy, kedy bude mať každý jeden žiak 25 testov,” uzavrel minister školstva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhling: V školách sa prezenčne vzdeláva 83 percent žiakov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti