tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Gröhling odkázal Matovičovi: Ja sa svojho titulu nevzdám!

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) sa neplánuje vzdať svojho titulu. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády. Podotkol, že zverejnil protokol, ktorý si dal urobiť v Českej republike. Podľa jeho slov je rovnako k dispozícii aj jeho záverečná práca. Poznamenal, že v nasledujúcich týždňoch budú dávať do medzirezortného pripomienkového konania zákon o vysokých školách, „kde sa budú môcť opätovne riešiť aj tieto veci.“

Študentská rada vysokých škôl listom vyzvala predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO), aby sa vzdal svojho magisterského titulu tak, ako opakovane sľúbil. Zároveň študentská rada doručila premiérovi aj predpripravené tlačivo, ktoré postačuje podpísať, osvedčiť podpis a poslať rektorovi Univerzity Komenského v Bratislave.  

Aj komunita Zastavme korupciu, ktorá je mládežníckou platformou Nadácie Zastavme korupciu, podporuje stanovisko rady. „Vyzývame preto všetkých vrcholových politikov, ktorí preukázateľne získali titul podvodom, aby sa titulu vzdali rovnako, ako by to mal urobiť premiér,“ uviedla komunita Zastavme korupciu. Na tento krok vyzvala aj predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ministra školstva, predsedu SNS Andreja Danka a poslankyňu Národnej rady SR Petru Krištúfkovú (Sme rodina).

Premiér v reakcii na výzvu študentskej rady uviedol, že je v tom s ministrom školstva spoločne a urobí presne to isté, čo urobí minister školstva.

Poslanci Národnej rady prelomili veto prezidentky a novelu vysokoškolského zákona umožňujúcu odoberanie titulov schválili 9. decembra 2020 v pôvodnom znení. Zo 127 prítomných poslancov bolo 112 za, nikto nebol proti, 13 sa zdržali a dvaja nehlasovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhling odkázal Matovičovi: Ja sa svojho titulu nevzdám!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku