tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Gröhling: Národným inštitútom vzdelávania budeme môcť byť bližšie k učiteľom

Novou inštitúciou s názvom Národný inštitút vzdelávania a mládeže budeme omnoho bližšie k učiteľom. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Rezort školstva pripravuje transformáciu štyroch priamo riadených organizácií do jednej.

Súčasťou transformovanej inštitúcie – Národného inštitútu vzdelávania a mládeže – budú súčasné organizácie, a to Metodicko-pedagogické centrum, Štátny pedagogický ústav, IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Slovenská pedagogická knižnica. „Táto zmena musí nastať k 1. januáru 2022,“ priblížil minister školstva. „Budeme omnoho bližšie k učiteľom. Budeme mať organizáciu, ktorá bude zameraná na výkon. Jednotlivé úspory z administratívy budeme môcť presúvať na celé Slovensko, takže to gro nebude tu v Bratislave v rámci inštitúcie, ale v rámci regionálnych centier, ktoré budú po celom Slovensku,“ priblížil šéf rezortu školstva. Je rád, že aj takýmto spôsobom plnia ďalší bod programu, s ktorým išli do volieb.

Spájanie organizácii je cesta k učiteľom

Minister povedal, že nová organizácia bude mať jedného riaditeľa. „Momentálne neuvažujeme o spájaní ďalších organizácií,“ priblížil šéf rezortu školstva. Cieľom transformácie je podľa rezortu školstva optimalizovať štruktúru a činnosti priamo riadených organizácií tak, aby prinášali maximálny úžitok a čo najefektívnejšie využitie zdrojov na vzdelávanie – formálne i neformálne.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: tasr

 

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhling: Národným inštitútom vzdelávania budeme môcť byť bližšie k učiteľom

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku