eReport.sk
Na snímke mladá švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová poskytuje rozhovor médiám
Greta Thunbergová. Foto: tasr/ap

Greta Thunbergová: Ak máte možnosť dať sa zaočkovať, neváhajte. Zachraňuje to životy

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová dostala v utorok prvú dávku vakcíny proti novému koronavírusu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie Thunbergovej na sociálnej sieti.

“Som mimoriadne vďačná za privilégium, že môžem žiť v tej časti sveta, kde sa už môžem dať zaočkovať,” napísala 18-ročná bojovníčka za ochranu životného prostredia na Twitteri, kde zverejnila aj fotografiu po očkovaní s náplasťou na ramene.

Kritizovala “extrémne nerovnomernú” distribúciu vakcín

“Nikto nie je v bezpečí, pokiaľ nie sú v bezpečí všetci,” vyhlásila Thunbergová. “Ak však máte možnosť dať sa zaočkovať, neváhajte. Zachraňuje to životy,” zdôraznila. Greta Thunbergová vo svojom príspevku kritizovala “extrémne nerovnomernú” distribúciu očkovacích látok proti covidu na svete.

Citovala denník The New York Times, podľa ktorého bolo 84 percent z dosiaľ podaných dávok vakcín proti koronavírusu použitých v krajinách s vysokými alebo vyššími strednými príjmami, zatiaľ čo v nízkopríjmových krajinách podali len 0,3 percenta dávok.

Aspoň jednu dávku dostala už vo Švédsku väčšina

Vo Švédsku dostalo aspoň jednu dávku vakcíny približne 77 percent dospelých ľudí a takmer polovica z nich je už kompletne zaočkovaná.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport