eReport.sk
Foto: Instagram

Grendelova frajerka kráča v jeho stopách: Z kariéry herečky do politiky!

Tvoria spolu pár už niekoľko rokov. Zatiaľ, čo Gábor Grendel je už kovaný politik, Broňa Kováčiková prepadla láske k herectvu. Zdá sa, že Grendelova milá sa frajera rozhodla kariérne dobehnúť a kráča v jeho šľapajách.

Gábor Grendel má za sebou taktiež poriadne zaujímavé striedanie profesií. Tak, ako aj iní jeho kolegovia, aj on zabrúsil do parlamentu z džobu novinára. Už niekoľko rokov sa objavuje po boku sympatickej herečky Broňi Kováčikovej. Po novom jeho láska začala tiež fušovať do politiky. Podobne ako Grendel, skúša šťastie spočiatku len vo vodách komunálu.

Politické začiatky

Kováčiková bola známa najmä ako herečka. Zahviezdila v seriáloch ako Za sklom či Nový život, ale aj v kinofilme Amnestie. Okrem hereckej dráhy jej zachutila aj “malá” komunálna politika. Od marca tohto roku totiž je predsedníčkou tzv. Petržalského mládežníckeho parlamentu . Práve táto mestská časť je zrejme jej srdcu blízka, pretože je “Petržalčankou” už dvadsať rokov.

Gábor Grendel a Broňa Kováčiková – Foto: IG/BK

Mládežnícky parlament je poradným orgánom miestneho zastupiteľstva a starostu mestskej časti Bratislava-Petržalka. Ním je v súčasnosti Ján Hrčka. Ako tvrdia mladí politicky aktívni ľudia na sociálnej sieti, “parlament” vznikol počas zúriacej pandémie koronavírusu.

Rozhorčená Broňa

Zdá sa, že samotná Kováčiková mala k politike blízko aj predtým a na internete sa napríklad formou blogov vyjadrovala aj k súčasnej politickej situácii. „Hanlivá a nenávistná kritika nás ženie do morálneho bahna… aj to je obraz našej súčasnej spoločnosti,” napísala v svojom blogu na stránkach denníka Sme Kováčiková. V texte sa venuje najmä povolebnej politickej situácie z minulého roku.

Viac o Gáborovi Grendelovi v článkoch tu:

  1. Gábor Grendel (OĽANO).

V blogu si paradoxne kopne aj do šéfa Obyčajných ľudí Igora Matoviča, na ktorého kandidátke sa dostal do parlamentu aj Bronin frajer Gábor Grendel. „Matovič verzus Sulík, ktorí si cez médiá a sociálnu sieť verejne oznamujú svoje výhrady jeden voči druhému, akoby zabudli na to, že sú obaja súčasťou vlády a majú tak spoločnú zodpovednosť za vedenie štátu bez ohľadu na funkciu,” posťažovala sa Kováčiková. Leitmotívom blogu je ale kritika ľudu smerujúca práve na novú vládu.

„Ľudia, veď ste si vo voľbách svojich reprezentantov zvolili a výsledok treba rešpektovať. Oprávnená kritika je potrebná, ale musí byť argumentačne podložená, najlepšie s riešeniami do diskusie ale hanlivo kritizovať len z pasie a nenávisti nikam nevedie a potápa našu spoločnosť do morálneho bahna,” krúti hlavou rozhorčená herečka a politička.

Viac FOTO v GALÉRII

Foto: tasr IG/GG

Hrčkov podporovateľ Grendel

Mládežnícky parlament spadá pod bratislavskú mestskú časť Petržalku. Tej šéfuje v súčasnosti Ján Hrčka. V minulosti bol petržalským, ale aj mestským poslancom a dobre sa pozná aj s Gáborom Grendelom, ktorý taktiež pôsobil v bratislavskom mestskom zastupiteľstve. Spolu s Hrčkom v minulosti bol súčasťou aj tzv. Bratislavského klubu, ktorý mal pod palcom Ján Budaj.

Práve Grendel bol jedným z najhlasnejších podporovateľov Hrčku počas kandidatúry na starostu Petržalky. „Ján Hrčka je nielen čestný a charakterný človek, ale aj skúsený v komunálnej politike. Keby som žil v Petržalke, určite by som ho volil za starostu a odporúčam to aj vám,” loboval vtedy za Hrčku Grendel.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport