eReport.sk
Gábor Grendel, foto: tasr

Grendel sa vzdal funkcie člena dozornej rady v bratislavskej firme

Bratislavský mestský poslanec Gábor Grendel, ktorý je zároveň aj podpredsedom Národnej rady SR, sa vzdal funkcie člena dozornej rady bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu. Bratislavské mestské zastupiteľstvo to vo štvrtok zobralo na vedomie a zároveň schválilo vymenovanie za nového člena dozornej rady OLO mestského poslanca Petra Lenča.

Začiatkom  decembra 2020 sa zaoberal Grendelom aj výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, pretože mal poberať odmenu za výkon funkcie v orgánoch spoločnosti OLO ako poslanec hlavného mesta. Ako poslanec parlamentu však za výkon tejto funkcie odmenu prijímať nemal. Výbor však neodhlasoval uznesenie o uložení pokuty podpredsedovi parlamentu, preto sa voči nemu konanie zastavilo. Grendel sa vzdal funkcie člena dozornej rady OLO k 15. decembru 2020.

Bratislavskí mestskí poslanci zároveň vo štvrtok schválili personálne zmeny v orgánoch mestského Dopravného podniku Bratislava. Na vedomie zobrali vzdanie sa Ivana Bošňáka funkcie člena predstavenstva – CFO v DPB ku koncu októbra 2020. Zároveň schválili, aby sa novým finančným riaditeľom podniku stal Andrej Zigmund, ktorý vzišiel z výberového konania.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.