tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Marián Greksa, foto: facebook M. G.

Greksa naložil politikom za kritiku Sputniku: Vaše vyhlásenia majú cenu prdu v gaťách!

Jeden kritizuje druhého, druhý tretieho a tretí prvého! Nečakaná dodávka vakcíny Sputnik V vyvolala viacero kritických reakcií. Do premiéra Igora Matoviča sa obul za „bratríčkovanie“ s Rusmi minister zahraničia Ivan Korčok. Následne šéf diplomacie ale utŕžil slovnú facku ako nikto. Prekvapivo si ho nepodal politik, ale známa tvár slovenského šoubiznisu. Čo si o vládnom politikovi myslí spevák Marián Greksa?

Po tom ako Igor Matovič včera na košickom letisku veľkolepo privítal dodávku tisícov ruských vakcín Sputnik V, strhla sa na jeho adresu poriadna kritika. Neodpustil si ju paradoxne ani jeho koaličný partner minister zahraničia Ivan Korčok. Tomu sa nepozdáva, že lietadlo s očkovacou látkou privítal osobne premiér. „Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám prišli z iných štátov. Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel,“ odhodlane napísal na sociálnej sieti Korčok. Taktiež dodal, že nejde o to odkiaľ vakcína pochádza, ale fakt, že nie je zaregistrovaná Európskou úniou.

Korčok skritizoval premiérovu iniciatívu ohľadom vakcíny sputnik V. – Foto: FB/IK

Greksa: Mali ste odstúpiť

Vyjadrenie šéfa rezortu nenechalo chladným známu tvár šoubiznisu Mariána Greksu. Ten Korčokove vyjadrenie označil za plané reči. „Myslím si, že, ak nesúhlasíte s Matovičovým dovozom Sputnika, vyjadrili ste sa aj písomne, ktoré je v priamom rozpore s proamerickou politikou, ktorú presadzujete, chlapské a čestné by bolo odstúpiť na znak nesúhlasu. Ináč sú to len reči špinavej špongie,“ obul sa spevák do ministra.

Mokrý prd v gaťách

Greksa, ale nelenil a politikou kritizujúcich dovoz vakcíny si zobral na paškál rad radom. Korčokov status totiž zazdieľal na sociálnej sieti aj saskár Peter Osuský a poslanec za OKS Ondrej Dostál označil dovoz vakcín za úspech Putinovských hier. „Páni z OKS Dostál a Osuský. Váš nesúhlas s včerajšou partizánskou akciou vášho koaličného premiéra by mal vážnosť vtedy, ak by ste ako váš kolega poslanec ex Za ľudí Valášek, vystúpili z koalície. Ináč má vaše písomné vyhlásenie cenu mokrého prdu v gaťách,“ okomentoval ostro Greksa.

Marián Greksa si politikov kritizujúcich Sputnik V poriadne podal. – Foto: FB/MG

Kritike neušiel ani mlčiaci minister obrany jaroslav Naď. Šéf rezortu otvorene podporuje prozápadnú politiku NATO, no k spolupráci s Ruskom sa zatiaľ nevyjadril.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Greksa naložil politikom za kritiku Sputniku: Vaše vyhlásenia majú cenu prdu v gaťách!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku