eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr/ap

Grécko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,3

Zemetrasenie s magnitúdou 6,3 v stredu zasiahlo stredné Grécko. Z oblasti neboli dosiaľ hlásené obete ani zranenia. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS.

K otrasom došlo krátko po 12.15 h miestneho času (11.15 h SEČ) približne 22 kilometrov na západ-severozápad od mesta Larisa, uviedlo Európsko-stredomorské seizmologické centrum.

Záchvevy bolo cítiť v metropolách susedných štátov Severné Macedónsko, Čierna Hora a Albánsko, ako aj v kosovskej Prištine, píše agentúra AP. Úrady zaznamenali i tri menšie následné otrasy, pričom jeden dosiahol magnitúdu 4,0.

AFP najprv mylne citovala seizmológa Jerasimosa Papadopulosa, že epicentrum zemetrasenia bolo v hĺbke desiatich metrov. Ako však zaznamenal aténsky inštitút geodynamiky, otrasy sa šírili z hĺbky ôsmich kilometrov.

„Budú ešte nasledovať výrazné otrasy,” uviedol Papadopulos pre rozhlasovú stanicu SKAI. Grécka civilná ochrana zaznamenala v oblasti zosuvy pôdy a úrady momentálne vyhodnocujú rozsah škôd. Podľa počiatočných informácii požiarneho zboru bol v neďalekom meste Elassona poškodený jeden dom a budova školy. Polícia zároveň uzavrela most, na ktorom sa následkom otrasov objavila puklina.

Grécko leží v geologicky aktívnej zóne. Drvivá väčšina zemetrasení tam však nespôsobuje nijaké materiálne škody ani zranenia, približuje AP. Otrasy si v tejto krajine vyžiadali obete naposledy vlani v októbri, keď došlo k zemetraseniu s magnitúdou 7,0 v Egejskom mori. Na gréckom ostrove Samos vtedy zahynuli dvaja ľudia, zatiaľ čo v Turecku zomrelo až 114 ľudí a viac ako 1 000 utrpelo zranenia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy