eReport.sk
Foto: tasr

Grécko sa pripravuje na boj proti lesným požiarom: Hasičské tímy tento rok posilnia aj hasiči zo zahraničia


Grécke hasičské tímy tento rok posilní 240 hasičov z Bulharska, Malty, Moldavska a Rumunska. V krajine budú pôsobiť od júla do polovice septembra, keď je sezóna lesných požiarov najintenzívnejšia, uviedli grécke úrady. TASR informuje na základe správy agentúry AP.

Prvý hasičský tím z Bulharska už dorazil do mesta Thessaloniki na severe Grécka. Ďalších 15 hasičov z Malty dorazí v polovici júla, základňu bude mať na juhu krajiny, uviedlo grécke ministerstvo civilnej ochrany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ešte sa opravujú
  2. Juraj Draxler
  3. Na kombosnímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a Indický premiér Naréndra Módí.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Množstvo lesných požiarov

Grécko počas suchých a horúcich letných mesiacov sužuje množstvo lesných požiarov. Počas 24 hodín od poludnia v pondelok do poludnia v utorok vypuklo v krajine 36 nových požiarov, väčšinu sa však podarilo uhasiť už v počiatočných štádiách horenia, uviedol grécky hasičský zbor.
Dva rozsiahle lesné požiare si v pondelok vynútili evakuáciu množstva ľudí z hotelov a domov na ostrovoch Kos a Chios na východe Egejského mora. Pri požiaroch utrpeli zranenia štyria hasiči a jeden dobrovoľník. Na ostrove Chios bol za údajné založenie požiaru zatknutý muž a bola mu uložená pokuta vo výške 8000 eur.

Suché a horúce počasie so silným vetrom minulý mesiac prispeli k šíreniu lesných požiarov v Grécku aj Turecku. Tohtoročná sezóna bude podľa očakávaní veľmi intenzívna, pretože zima bola mierna a suchá. Rozsiahle požiare si minulý rok v Grécku vyžiadali viac než 20 obetí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grécko sa pripravuje na boj proti lesným požiarom: Hasičské tímy tento rok posilnia aj hasiči zo zahraničia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne