eReport.sk
Dominika Gottová, foto: profimedia

Mama Dominiky Gottovej sa druhej vakcíny nedočkala. Prosí Babiša!

Dominika Gottová je zúfalá. Snaží sa zachrániť svoju mamu, a to tak, že tlačí na predstaviteľa vlády, aby ju čím skôr druhýkrát zaočkovali.

Mama najstaršej Gottovej dcéry, Antonia Zacpalová (85), sa po očkovaní nakazila kovidom. V jej vysokom veku môže mať táto diagnóza fatálne následky. Zacpalová žije v dome pre seniorov, kde dostala prvú vakcínu. Tá však nezabránila nákaze a múza Karla Gotta (†80) leží v ťažkých horúčkach. Nemá dýchacie problémy, takže ju do nemocnice ešte nepreviezli.

Pomoc hľadá u premiéra

Zacpalová sa kvôli nedostatku vakcín k druhej dávke nedostala. Jej dcéra Dominika Gottová (47) to teraz rieši. Písala Andrejovi Babišovi: „Povedala som mu, čo sa stalo maminke a zdôraznila, že seniori druhú dávku skutočne potrebujú, pretože tá prvá je potom zbytočná. Podporila som ho v zháňaní vakcíny pre Čechov v tejto ťažkej dobe.“ Časom bude musieť Gottovej mama prejsť celým očkovaním nanovo: „Pokiaľ ten atak choroby zvládne, tak áno. Ak sa vylieči, bude môcť ísť na očkovanie až za tri mesiace. Pevne verím, že v tej dobe už bude dostatok vakcín, aby nečakala na tú druhú niekoľko týždňov. Nechcem o ňu prísť, otec odišiel iba nedávno, ak mi odíde aj maminka, tak to psychicky nezvládnem. Od maminky stále cítim materskú lásku, čo viac k tomu dodať!,“ povedala Gottová pre český denník Aha.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport