eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Gorily sa vracajú do voľnej prírody. V Gabone sa narodilo prvé mláďa rodičom prevezeným zo ZOO

Matka mláďaťa Mayombé pochádza z francúzskej zoologickej záhrady a otec je zo ZOO Port Lymone v Británii. Oboch spojil presun do prírodnej rezervácie Batéké v Gabone, kam ich pred dvomi rokmi chovatelia previezli. Teraz sa dvojici narodil potomok, ktorý je vôbec prvý gorilím mláďaťom narodeným vo voľnej prírode rodičom odchovaným v zajatí.

Mláďa, ktoré je podľa odhadov chovateľov staré asi dva týždne, je v poriadku a pevne sa drží na bruchu matky, čo je pre tieto primáty obvyklé. Odborníci goriliu rodinu starostlivo sledujú vďaka kamerám, ktoré sú nainštalované blízko miesta, kde si chodia pre potravu.

Obaja rodičia novo narodenej gorily sa do národného parku Batéké dostali už ako dospelí v roku 2019. Podľa chovateľov sa následne niekoľko mesiacov poznávali a učili sa spolu žiť. „Toto gorilie mláďa, potomok našej samice Mayombe narodenej v Beauvale, predstavuje obrovský krok v celosvetovej ochrane prírody, na ktorý sme nesmierne hrdí,“ uviedla pre server BBC Delphine Delord zo ZOO Beauval.

Zdroj: youtube

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport