eReport.sk
Google, notebook, nový cloud
Ilustračné foto:shutterstock

Google sa rozhodol investovať v Poľsku, vytvoril prvý cloudový uzol v strednej Európe

Americký technologický gigant Google spustil v stredu nový cloudový uzol vo Varšave, prvý v strednej a východnej Európe. Výška investície dosiahla takmer 2 miliardy USD (1,68 miliardy eur). Poľský premiér Mateusz Morawiecki nový uzol privítal a vyhlásil, že zabezpečí „lepšie služby pre súkromné aj verejné subjekty“ a posilní bezpečnosť, pretože údaje sa budú uchovávať v Poľsku.

„Dúfame, že nový región Google Cloud pomôže pri zotavení sa z pandémie nového koronavírusu a prispeje k rozmachu digitálnej ekonomiky v Poľsku a v susedných krajinách,“ uviedla vo vyhlásení Magdalena Dziewgucová, manažérka poľskej cloudovej divízie Google. Charge d’affaires amerického veľvyslanectva Bix Aliu poznamenal, že americké spoločnosti investovali v Poľsku zhruba 60 miliárd USD. Poľské hospodárstvo sa vlani prepadlo do recesie v dôsledku pandémie a s ňou spojených obmedzení. Očakáva sa však, že sa tento rok vráti k rastu. Vláda vo Varšave kladie dôraz na rozvoj technologického sektora.

Google vytvoril nový cloudový uzol vo východnej a strednej Európe – Foto: shutterstock

Americký gigant Microsoft minulý rok oznámil, že v Poľsku investuje miliardu dolárov na rozšírenie svojich prevádzok vrátane nového regionálneho cloudového centra. Google a Microsoft patria medzi svetových lídrov v poskytovaní cloudových služieb. Okrem poplatkov za takéto služby sú cloudoví operátori schopní zozbierať obrovské množstvo dát, čo otvára množstvo ďalších možností na dosiahnutie výnosov.

Zdroj: tasr


Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport