Brankár HKM Zvolen, foto:tasr

Gólové hody v Tipos extralige, v zápase Zvolen – Liptovský Mikuláš padlo 13 gólov

Hokejisti HKM Zvolen deklasovali MHK 32 Liptovský Mikuláš 10:3 v utorňajšej dohrávke 3. kola Tipos extraligy. Zvolen sa v tabuľke posunul zo šiesteho na piate miesto, Liptáci sú beznádejne poslední a stále majú na konte mínus dva body.

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 10:3 (4:1, 4:1, 2:1)

Zvolenčania hrali naposledy minulý týždeň v stredu s Liptovským Mikulášom, takže boli oddýchnutí a v dohrávke tretieho kola mali tentoraz s týmto súperom už jednoznačne navrch. Predviedli dobrý vstup do stretnutia, v 92 sekunde sa preštrikoval dopredu McPherson a pred gólmanom Krasanovským nezaváhal. Na 2:0 potom zvýšil z presilovky Mikúš, presadil sa v piatej minúte tvrdou strelou z vrchnej časti kruhu. V tretej tretine sa obraz hry nemenil, Zvolenčania hýrili aktivitou, do bránky Liptákov sa vrátil Krasanovský a v 47. minúte inkasoval dvakrát.

Najprv po strele McPhersona vyrazil puk betónom, no rovno pred hokejku Nuutinena a bolo 9:2. 0 28 sekúnd neskôr ho pokoril tvrdou strelou z medzikružia Hraško a na tabuli tak svietil stav 10:2. Mužstvo trénera Jančušku bolo zrelé na uterák, po inkasovanej desiatke sa snažilo pozviechať a podarilo sa im ešte zaknihovať tretí gól po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Pavúk.