eReport.sk
Gerard Houllier, foto:tasr

Gerard Houllier vo veku 73 rokov nečakane zomrel

Ako by sa roztrhalo vrece s úmrtiami bývalých futbalistov. Pred mesiacom svet šokovala správa o nečakanej smrti Diega Maradonu. Minulý týždeň zomrel taliansky bývalý reprezentant Paolo Rossi a dnes navždy odišiel francúzsky futbalista Gerard Houllier.

Houllier v 80. rokoch minulého storočia viedol Paríž St. Germain, v rokoch 1992-1993 pôsobil aj na lavičke francúzskej reprezentácie. Potom koučoval mládežnícke výbery svojej rodnej krajiny a najviac sa preslávil v FC Liverpool (1998-2004). Anglický klub priviedol v sezóne 2000/2001 k triumfu v Pohári UEFA, jeho vtedajší zverenci v dramatickom finále zdolali Deportivo Alaves 5:4 po predĺžení. Trénerskú kariéru uzavrel v Lyone (2005-2007) a Aston Ville (2010-2011).

Reakcie osobností na úmrtie Houlliera:

„Bol jeden z najmilších a najchytrejších ľudí, akých som vo futbale zažil,” napísal na twitteri bývalý anglický reprezentant Gary Lineker.

„Touto správou som úplne zničený. Iba v novembri sme boli v kontakte a dohadovali sme jeho návštevu Liverpoolu. Mal som ho neskutočne rád, zmenil ma ako človeka i hráča a do klubu opäť priniesol trofeje,” uviedol niekdajší liverpoolsky obranca Jamie Carragher.

Zdroj:tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gerard Houllier vo veku 73 rokov nečakane zomrel

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti