eReport.sk
Eskorta odvádza obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru SR Tibora G. z budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 10. mája 2021.
Tibor Gašpar. Foto: tasr

Gašparovi a ďalším vysokým policajným exfunkcionárom predĺžili väzbu

AKTUALIZOVANÉ – Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar., ako aj ďalší vysokopostavení policajní exfunkcionári Róbert Krajmer, Peter Hraško, Marián Z. a Milan M. zostávajú vo väzbe do 5. novembra. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 2T Najvyššieho súdu rozhodujúc o sťažnostiach obvinených Tibora G., Róberta K., Petra H. a prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o predĺžení lehoty trvania väzby obvinených a prepustení obvineného Milana M. z väzby rozhodol tak, že Milana M. ponechal vo väzbe z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby a všetkých piatich obvinených ponechal vo väzbe do 5. novembra 2021 na rozdiel od prvostupňového súdu, ktorý predĺžil lehotu väzby obvinených do 5. augusta 2021, túto lehotu považoval za primeranú pre prípadné ukončenie prípravného konania alebo podanie ďalšieho návrhu na predĺženie lehoty väzby,“ uviedla Važanová s tým, že senát sťažnosti obvinených zamietol ako nedôvodné. Dodala, že piaty obvinený Marián Z. si sťažnosť proti uzneseniu nepodal.

ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, 10. mája nevyhovel žiadosti Tibora Gašpara a bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmra o prepustení z väzby na slobodu, v ktorej sú od vlaňajšieho novembra. Žiadosti prokurátora o predĺženie väzby obvineného ŠTS vyhovel len čiastočne, iba o mesiac do 5. augusta. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) ju navrhoval predĺžiť do januára budúceho roka. Bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milana M. sudca ŠTS prepustil z väzby na slobodu.

Tibor Gašpar, Róbert Krajmer, ako aj ostatní policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gašparovi a ďalším vysokým policajným exfunkcionárom predĺžili väzbu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti