eReport.sk
Na snímke svedok Bernard Slobodník na súdnom pojednávaní
Vo viacerých kauzách korunný svedok, ale tiež kajúcnik Bernard Slobodník môže byť spokojný. Súd mu za branie úplatkov a iné závažné trestné činy udelil iba podmienku! Foto: TASR

Gašpar si pred súdom podal Slobodníka a spochybnil jeho výpovede: Je to klamár závislý na liekoch!

Niekdajší šéf finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernard Slobodník je klamár, ktorý si nič nepamätá. Dlho fungoval pod vplyvom liekov, majúcich vplyv na jeho pamäťové schopnosti.

Vo svojej svedeckej výpovedi na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku to vo štvrtok povedal policajný exprezident Tibor Gašpar. Slobodník ako spolupracujúci obvinený vypovedá vo viacerých korupčných kauzách, usvedčuje aj obžalovaného podnikateľa Štefana Žigu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke poslanec NRSR Peter Žiga (nezaradený).
  2. Hlavné pojednávanie v korupčnej kauze podnikateľa Štefana Ž. pokračuje vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku výsluchom policajného exprezidenta Tibora Gašpara.
  3. Sudkyňa a členka Súdnej rady SR Marcela Kosová
  4. Kauza Bödör
  5. Peter Žiga

Gašpar priblížil, že Slobodník bol jeho podriadeným v období, keď šéfoval polícii. „Po páde vlády Ivety Radičovej v roku 2012 mal záujem vrátiť sa do polície. Preto ma už po vyjadrení nedôvery vláde kontaktoval, či sa môže vrátiť,“ zdôraznil svedok. Slobodník podľa neho nemohol získať vyšší stupeň bezpečnostnej previerky, lebo mal v minulosti pôsobiť v ŠtB.

Tvrdí, že Slobodník páchal trestnú činnosť spolu s bývalým šéfom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom M. a už zosnulým Františkom Böhmom. „O tejto jeho trestnej činnosti som sa dozvedel až z trestnej veci tzv. Očistec, v ktorej som bol obvinený a následne bola podaná obžaloba,“ podotkol Gašpar. Slobodník mal byť podľa jeho slov pripravovaný na niektoré výsluchy v kauzách, ktoré označil za politické. Dokazovať to majú vyhotovené nahrávky.

Orgány činné v trestnom konaní majú za to Slobodníkovi podľa Gašpara dávať nezákonné benefity „prostredníctvom atomizovania jeho trestných vecí“ a niektorú trestnú činnosť nestíhať. Zdôraznil, že žiadnemu podriadenému policajtovi nikdy nevydal žiaden nezákonný príkaz, pokyn, rozkaz alebo inú neformálnu požiadavku k protiprávnej činnosti.

Úplatky Slobodníkovi

Obžalobu na Štefana Ž. podali pre podozrenie z podplácania Slobodníka, ku ktorému malo prichádzať v období rokov 2016 až 2020. Ide najmä o skutky nadväzujúce na kauzu Valčeky. Celkovo mal Štefan Ž. podľa obžaloby odovzdať Slobodníkovi minimálne 85.000 eur. Protihodnotou za úplatky malo byť zabezpečenie beztrestnosti či informácií o trestných konaniach. Obžalovaný, ktorý má byť v príbuzenskom vzťahu s exministrom hospodárstva a súčasným nezaradeným poslancom Národnej rady SR Petrom Žigom, vinu odmieta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gašpar si pred súdom podal Slobodníka a spochybnil jeho výpovede: Je to klamár závislý na liekoch!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php