eReport.sk
Ľubomír Galko,, foto: tasr

Galko si kopol do Kisku. Nevie mu odpustiť, že ho nechcel do strany?

Urazené ego? Zdá sa, že bývalý podpredseda SaS, nemá najvrúcnejší vzťah k exprezidentovi Andrejovi Kiskovi. Najnovšie sa pozastavil nad jeho rozhovorom pre Denník N, v ktorom skritizoval premiéra Igora Matoviča. Galko Kiskovi vyčíta, že bol príliš sebaistý.

Ľubomír Galko zotrel exprezidenta Andreja Kisku. – Foto: tasr

Podľa bývalého liberála, sa Kiska iba zviezol na vlne kritiky voči premiérovi a ministrovi zdravotníctva. „Nebol to síce až tak bezduchý hejt, aký vidíme dennodenne inde, ale jedna vec ma tam zaujala. Chýbalo mi tam trocha sebakritiky, sebareflexie, spoluzodpovednosti. Zamyslenie sa nad tým, že napriek zločinnosti Smeru, ktorá voči nemu viedla špinavú a neprípustnú kampaň, napríklad formou tých nechutných videí, samotný ich obsah nebol preňho úplne lichotivý a jeho stranu v kampani tiež poškodil. Úvaha napríklad o tom, že ten sebaistý postoj bol nesprávny,“ začal Galko.

Kiskovi vyčíta, že sa nechcel spájať s menšími stranami a odmietal brať na kandidátku niektorých bývalých Galkových spolustraníkov. „Je to dnes taký nový vírus, čo môžeme okolo seba sledovať a zasiahol mnohých. Politikov, expolitikov, novinárov, mienkotvorných aj menej mienkotvorných ľudí. Všetci sú vinní, chybní, neschopní, len ja som lietadlo,“ neodpustil si bývalý minister obrany na záver.

Andrej Kiska mal dať “galkovcom” pred voľbami košom. – Foto: tasr

Galko zrejme Kiskovi nevie odpustiť starú krivdu. V kuloároch sa totiž vedelo o probléme, ktorý mali odídenci zo SaS. Keď si v roku 2019 zbalili svoje „švestky“ Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Natália Blahová a Jana Kiššová, šepkalo sa, že sa chceli utáboriť práve v strane Za ľudí, ktorú vtedy viedol Andrej Kiska. Bývalý prezident však zo štvorlístka mal stáť iba o Kiššovú, ktorá sa neskôr od „galkovcov“ dištancovala a dnes je opäť pri Sulíkovi ako jeho poradkyňa. Trojica odídencov zo SaS nakoniec skončila v Demokratickej strane a veľké terno vo voľbách nespravili.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.