eReport.sk

Gabriela Marcinková: S radosťou vítam každú novú vrásku

Patrí medzi naša najkrajšie a najtalentovanejšie herečky. Ako jedna z mála účinkovala aj v zahraničných filmoch. Gabika Marcinková priznáva, že krása nie je niečo, za čo nesiete príliš veľkú zodpovednosť. Aktuálne účinkuje v seriáli Pán Profesor. V rozhovore prehovorila aj o súkromí.

Gabika, aktuálne účinkujete v seriáli Pán Profesor. Čím vás tento scenár zaujal?

Najviac asi tým, akú sympatickú postavu predstavuje v podobe pána profesora. Je to učiteľ, ktorý je pre svojich žiakov k dispozícii 24 hodín denne, vždy pripravený im pomôcť a často dokonca prekročiť hranice školských pravidiel. V každom dieli sa rieši problém nejakého študenta a zároveň sa posúva vzťah pána profesora a mojej postavy – Klaudie.

Ako by ste hlbšie opísali svoju postavu?

Klaudia vyrastala s prísnou matkou, ktorá jej tak trochu nalinkovala budúcnosť – profesia, talentovaný snúbenec, usporiadaný život. No a potom Klaudia z istých dôvodov musí prestúpiť na inú školu, kde stretáva Sama Vozára. A tu sa postupne lámu jej škrupinky a vrstvy, pod ktorými sa vlastne skrýva podobný tvrdohlavec a bojovník za správnu vec, ako je tento nekonvenčný učiteľ.

Ako vás ako herečku ovplyvnila koronakríza?

Keďže som ešte stále na materskej dovolenke, dni počas koronakrízy boli vlastne podobné tým ostatným. Bolo to v čase, keď som dotočila prvú sériu Pána profesora a už som sa tešila na niekoľko mesiacov, ktoré strávim doma opäť bez toho, aby som musela odbiehať do práce. Zároveň sme sa hneď po prijatí prvých opatrení presunuli do Prešova, kde sme sa pomaly a postupne začali stretávať aj s rodinou.

V seriáli Milenky ste pred dvomi rokmi stvárnili femme fatale. Máte radi postavy osudových žien?

Mám rada, ak sa typy postáv, ktoré stvárňujem, čo najviac striedajú. A ešte ak môžem byť súčasťou projektu, ktorý má dobrý scenár, je natočený kvalitne a nájde si odozvu u divákov. A na to mám zatiaľ dosť veľké šťastie alebo intuíciu?

Marcinková je prirodzene krásna žena

Počas kariéry ste si zahrali aj v zahraničných filmoch. Ktorý vás najviac ovplyvnil?

Najviac som sa naučila počas nakrúcania filmu Move on. Dva mesiace som mohla byť v blízkosti jedného z najlepších svetových hercov – Madsa Mikkelsena, pozorovať ho pri práci a zároveň byť jeho hlavnou hereckou partnerkou. Okrem toho sme precestovali osem európskych krajín, presúvali sme sa autami (to bola požiadavka režiséra – keďže sme točili road movie) a v každom meste sme nakrúcali obrazy ovplyvnené miestnou kultúrou.

Boli ste zaradená medzi najkrajšie ženy sveta. Ako ste to vtedy vnímali?

Ako niečo, na čo vôbec neviem reagovať. Krása nie je totiž niečo, za čo nesiete príliš veľkú zodpovednosť. Aspoň teda do istého veku…

Je krása pre vás ako herečku dôležitá?

Rada sa pozerám na krásu. Môže ísť o krásne ženy, mužov, ale ešte radšej mám krásu hereckú. Ak by ste si človeka zo začiatku ani nevšimli, ale na javisku alebo pred kamerou kvitne. To už je väčšinou zásluha kvalitného scenára, hereckej prípravy a práce s režisérom. Okrem toho milujem krásne knihy, filmy a ľudí, ktorí vedú inšpiratívne životy.

S Tomášom Maštalírom aktuálne účinkuje v seriáli Pán Profesor

S manželom Martinom tvoríte zohratú dvojicu. Čím si vás pred rokmi získal?

Sám sebou. Obaja sme už boli vo fáze, kedy nás nebavilo pred druhými ľuďmi nič hrať. Pomerne rýchlo sme si obidvaja uvedomili, že sme celkom kompatibilní, ba aj vhodní na manželstvo ( smiech).

Čo vám na mužovi dodnes nesmierne imponuje?

Dodnes ma vie prekvapiť nejakým novým talentom. Obdivujem jeho schopnosť rýchlo sa naučiť akúkoľvek novú vec. A hádam ešte viac mi imponuje, ako sa vie postarať o našu dcéru, keď nie som doma. Je proste dobrým partnerom na život.

Ako vás zmenilo materstvo?

Neviem, či zmenilo… Skôr obohatilo. A prišlo v správnom čase. Všetko ide hladko, ak sa človeku podarí čo najskôr spoznať samého seba, byť so sebou v pohode, potom nájde partnera, ktorý mu vyhovuje a s ktorým sa cíti dobre. A potom príde dieťa/deti. To sa žije celkom dobre( úsmev).

Čím vám robí dcérka Ema najväčšiu radosť?

V každom životnom období niečím iným. Teraz sa učí dávať dokopy prvé vety, čo je nesmierne čarovné. Ale tak celkovo obdivujem jej odvahu, bojovnosť, pozitívne naladenie, zápal a zároveň prirodzenosť, s ktorými sa učí všetko nové… Jednoducho, som vďačná, že môžem sledovať, ako rastie nový človek a hádam ho aj v pozitívnom smere ovplyvniť.

Akými rodičmi sa snažíte byť?

Chápavými, otvorenými, tolerantnými, v niektorých veciach prísni, v iných benevolentní. A hlavne – stále sa učiaci. Lebo aj u mňa sa striedajú obdobia, kedy mám pocit, že by som mohla písať psychologické knihy o výchove a obdobia, kedy mám pocit, že som niečo strašne pokazila. A pritom ide len o obdobia a emócie, ktorými sa každé dieťa musí prejsť a zaslúži si byť v tom pochopené.

Gabika miluje svoju prácu, no nedá dopustiť na svoje súkromie

Dlhé roky ste športovali, behávali ste. Aké športy zvládate popri materstve a herectve?

Teraz, keď nakrúcame druhú sériu Pána profesora, je môj jediný pohyb chôdza a potom starostlivosť o dieťa a domácnosť. Viac športov nezvládam( smiech). Ale počas koronaprázdnin som mala čas na beh, jógu aj posilňovanie. Aj z toho dôvodu už odrátavam nakrúcacie dni do konca tejto série.

Máte nejaké tipy na krásu?

Áno, starať sa o seba. Ale nie krémikmi, gélikmi a zákrokmi. Skôr športom, poznávaním samého seba, obklopovaním sa dobrými ľuďmi a cieleným vyhľadávaním toho, čo nás robí šťastnými.

Mnohé herečky riešia svoj vzhľad aj estetickými vylepšeniami. Vy však ostávate prirodzená. Aký je váš názor na plastiky?

Ak to niekomu pomôže zdvihnúť sebavedomie, zbaviť sa nejakého výrazného estetického problému, tak v tom nevidím problém. Podľa mňa je ale oveľa výhodnejšie zmieriť sa sám so sebou, prijať všetky svoje nedokonalosti a ak sa na niečom dá zapracovať prirodzenou formou, tak na tom jednoducho pracovať. Mne je zatiaľ sympatická tvárová gymnastika, do nej sa možno už čoskoro pustím. Samozrejme, neviem, či časom nezmením názor a nenájde sa niečo, čo mi bude v mojej profesii vyslovene prekážať. Ale zatiaľ som pripravená s radosťou vítať každú vrásku.

foto: tv markíza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gabriela Marcinková: S radosťou vítam každú novú vrásku

KOMENTOVALI STE: