eReport.sk
tréner reprezentácie Štefan Tarkovič, foto: tasr

Štefan Tarkovič pred barážou verí v kompletnosť kádra

Vo štvrtok 12.novembra odohrá slovenská futbalová reprezentácia najdôležitejší zápas roka a sezóny. V baráži o Euro 2020 sa stretne so Severným Írskom. Zápas sa odohrá na Britských ostrovoch v hlavnom meste Belfast. Výkop zápasu je stanovení na 20:45.

Štefan Tarkovič pôvodne nominoval na zápas baráže 19 hráčov. Postupne sa mu ospravedlnili pre zdravotné ťažkosti Martin Škrtel a Martin Koscelník či pre výkonnostné problémy Adam Nemec. Ich miesta nahradili vyliečený Dávid Hancko, útočník Pavol Šafranko, Samuel Mráz a premiérovú pozvánku si svojimi výkonmi vyslúžil mladý slovenský talent a hráč Groningenu Tomáš Suslov.

Navrátilec do reprezentácie Vladimír Weiss ml. sa teší z nominácie viac ako po dvojročnej pauze, na zraz si priniesol drobné zranenie, ktoré nad jeho štartom pridalo otáznik. Do reprezentácie sa vracia aj obranca Omonie Nikózia Tomáš Hubočan, ktorý spolu s Martinom Škrtelom a Adamom Nemcom na národnom futbalovom štadióne v Bratislave v prípravnom zápase s Paraguajom ukončil reprezentačnú kariéru.

foto: instagram SFZ

Štefan Tarkovič už pri reprezentácii raz pôsobil. Naposledy za čias Jána Kozáka staršieho, kde mu robil asistenta. Tarkovič je na veľké zápasy zvyknutý, predsa len spolu s Kozákom dotiahli slovenskú reprezentáciu na prvý európsky šampionát do Francúzska. Teraz na dočasného trénera reprezentácie čaká baráž proti Severnému Írsku v boji o EURO 2020. Pred stretnutím verí v kompletnosť kádra: „Zápas píše históriu našu aj Severného Írska. Sme malé krajiny a takýto úspech je pre oboch veľká motivácia. Takéto emócie prináša futbal, a preto je najpopulárnejšia hra na svete. Každý chce písať takúto históriu a my nie sme výnimka,“ povedal na stredajšej predzápasovej tlačovej konferencii Tarkovič.

Tarkovič sa na adresu prvého zápasu na poste hlavného trénera Slovenska vyjadril: „Veľa sa hovorí o strese, o tom, že sme pod tlakom. Nemyslím si to, v strese sú ľudia, ktorí nie sú pripravení. Som presvedčený, že sme sa pripravovali svedomito, príprave sme venovali maximálnu pozornosť. Cítim zodpovednosť voči Slovensku, voči fanúšikom, voči ľuďom, ktorí žijú na Slovensku, v momentálnej situácii s koronavírusom to určite nie je ľahké. Preto chceme vniesť na Slovensko pozitívnu atmosféru postupom na majstrovstvá Európy.“

Zápasy o baráž na EURO 2020:

Gruzínsko – Severné Macedónsko 18:00

Maďarsko – Island 20:45

Severné Írsko – SLOVENSKO 20:45

Srbsko – Škótsko 20:45


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štefan Tarkovič pred barážou verí v kompletnosť kádra

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti