Carlos Soler, foto: tasr

Soler penaltovým hetrikom zostrelil Real:„Váhal som, či ísť znova kopať“

Carlos Soler je podľa štatistickej platformy Opta prvý hráč v tomto storočí, ktorý v jednom dueli španielskej futbalovej ligy strelil tri góly z pokutových kopov. Penaltovým hetrikom v nedeľu prispel k hladkému triumfu Valencie 4:1 nad Realom Madrid, ktorý tak utrpel druhú prehru v prebiehajúcej sezóne La Ligy.

Soler sa pritom vôbec nemusel stať hrdinom večera, pretože svoju prvú penaltu nezvládol. Zlikvidoval mu ju brankár Thibaut Courtois, následne trafil žrď a hoci jeho spoluhráč Yunus Musah z ďalšej dorážky skóroval, do pokutového územia vbehol skôr a tak sa jedenástka musela opakovať. Vtedy Soler váhal, či ísť kopať znova. „Rozhodoval som sa, či to opäť zoberiem na seba. Napokon som išiel a gól mi dodal toľko sebavedomia, že som premenil aj ďalšie dve penalty. Je to skvelý pocit,“ povedal Soler pre španielske médiá.

Prvým gólom zmazal Soler náskok favorita, ktorý viedol od 23. minúty po presnom zásahu Karima Benzemu. Valencia ešte do prestávky otočila skóre, pretože Raphael Varane si dal vlastný gól. Soler potom pridal v druhom polčase z bieleho bodu ďalšie dva zásahy v 54. po faule Marcela a v 63. minúte po ruke Sergia Ramosa. Obhajca titulu, ktorému pre koronavírus chýbali Eden Hazard i Casemiro, sa už na žiadnu odpoveď nezmohol. Významnú úlohu na štadióne Mestalla hral systém VAR, ktorý bol v permanencii pri dvoch penaltových situáciách i pri potvrdení vlastného gólu Varanea.