Slovenská reprezentácia, foto: instagram

Senzácia! Slovensko porazilo Severné Írsko a postúpilo na EURO

Slovenská futbalová reprezentácia vyhrala zápas so Severným Írskom v baráži o EURO 2020 2:1 po predĺžení. Slovensko vyhralo finále baráže a postupuje na európsky šampionát. Slovensko naposledy hralo „veľký“ turnaj v roku 2016 vo Francúzsku.

Úspešnú premiéru na lavičke Slovenska zažil Štefan Tarkovič, ktorý sa môže so svojim tímom tešiť z postupu, určite sa mu vynorili spomienky na kvalifikáciu a postup na EURO vo Francúzsku. Hrdinom Slovenska sa stal perfektne hrajúci Juraj Kucka, ktorý v 17.minúte otvoril skóre stretnutia. V zápase sa domácim podarilo vyrovnať a po peknej akcii stredopoliara Paddyho McNaira, ktorý si nabehol po pravom kraji ihriska pred pokutové územie kde posielal prudkú nahrávku pred brankára Mareka Rodáka, nešťastným odkopom si dal vlastný gól slovenský stopér Milan Škriniar. V posledných piatich minútach domáci tím svoj tlak stupňoval a po akcii útočníka Kyle Laffertyho , ktorý nastrelil žrď mohli zápas v závere otočiť.

Víťazstvo pre našich a vytúžený postup na európsky šampionát zariadil v 2. predĺžení Michal Ďuriš, ktorý po chybe stopéra Evansa nasmeroval loptu k bližšej žrdi za chrbát brankára Peacock-Farrella. V dnešnom zápase podal skvelý výkon brankár Marek Rodák či obrancovia Tomáš Hubočan so srdciarom Petrom Pekaríkom.

V skupine E na majstrovstvách Európy v ktorej zápasy sa odohrajú v španielskom Bilbao či v írskom Dubline narazíme na majstra Európy z rokov 2008 a 2012 na Španielsko. Na EURE odohráme i „susedskú“ konfrontáciu s našim severným susedom s Poľskom, či narazíme na „Ibrahimovičove“ Švédsko“.

Po zápasové ohlasy:

„Neďakujte mne ale ďakujte celému tímu, dokázali sme to ako tím nie ako jednotlivec, užívame si ten pocit“ vyjadril sa najlepší hráč zápasu a strelec úvodného gólu Juraj Kucka

„Pocity sú skvelé, táto partia ľudí ktorá dnes pracovala na ihrisku si zaslúži veľký obdiv, podarilo sa nám do bodky splniť všetky pokyny. Posielam odkaz našim fanúšikom, že sme dokázali priniesť Slovensko na EURO“ povedal po zápasovom interview hlavný tréner Štefan Tarkovič.