Messi, Foto: tasr

Messi čaká na gól z hry už osem zápasov, Barcelona s Alaves remizovala

Argentínsky futbalista Lionel Messi neskóroval v prebiehajúcej sezóne z hry ani v jednom z ôsmich zápasov a jeho góly Barcelone chýbajú. Z posledných štyroch ligových duelov totiž získala len dva body.

Jeden z nich v sobotňajšom stretnutí 8. kola na pôde Deportiva Alaves, proti ktorému hrala takmer 30 minút v početnej výhode, no vyťažila z nej len vyrovnávajúci gól na 1:1. Na priebežne vedúci Real Madrid, ktorý zvíťazil nad Huescou 4:1, stráca už osem bodov, má však zápas k dobru.
„Trápi ma náš útočný prejav. Problém však nevidím v prístupe ani v sústredení, ale v nedostatku sebavedomia pred bránou súpera. Alavesu sme darovali gól, ale keď si vypracujeme také množstvo šancí a skórujeme len raz, niečo nie je v poriadku,“ povedal trénera Barcelony Ronald Koeman.

Jeho zverenci prehrávali od 31. minúty, keď sa po hrúbke brankára Neta presadil domáci útočník Luis Rioja. Po hodine hry však išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Jota a Antoine Griezmann už o minútu neskôr zužitkoval početnú výhodu. Francúz najlepšie zareagoval na odrazenú loptu a prehodil vybiehajúceho brankára Fernanda Pacheca. Napriek tomu si po zápase sypal popol na hlavu: „Zahadzoval som príliš veľa šancí. Tím jednoducho potrebuje moje góly a snažím sa na tom pracovať. Cítim sa však dobre a futbal si vyslovene užívam. Stále mám však pred sebou dlhú cestu. Verím, že s rastúcim sebavedomím, tvrdou prácou a pokorou sa všetko obráti v náš prospech.“ Strelecky sa navyše v tejto sezóne trápi aj hviezda a kapitán tímu Lionel Messi. Na svojom konte síce má už tri presné zásahy, no všetky z pokutových kopov. Z hry sa nepresadil už dlhých osem zápasov.

Naposledy sa mu to podarilo v minulom ročníku Ligy majstrov, v osemfinálovej odvete na pôde Neapola (3:1). Neskóroval však pri následnej štvrťfinálovej prehre s Bayernom 2:8 a tak v súčte s minulou sezónu trvá jeho séria bez gólu z hry deväť duelov.