Lookman po zahodení pokutového kopu, foto: instagram

Lookman sa zahral na Panenku: „Najhoršia penalta v histórii“

Nešťastným hrdinom sobotňajšieho zápasu anglickej futbalovej Premier League medzi domácim West Hamom a Fulhamom bol Ademola Lookman.

Útočník hosťujúceho tímu trestuhodne zahodil šancu na vyrovnanie, keď v 98. minúte nepremenil jedenástku po nepodarenom „panenkovskom“ pokuse. West Ham napokon vyhral 1:0. Lookman chcel napodobniť jedenástku československej legendy Antonína Panenku z finále majstrovstiev Európy 1976, ale napokon sa stal terčom posmechu a kritiky. Anglický futbalista totiž penaltu úplne pokazil a jeho nedôrazný a ľahko čitateľný pokus bez problémov chytil Lukasz Fabianski.

Anglické médiá označili Lookmanov pokus za najhoršiu penaltu v histórii Premier League. „Takto sa penalta nemá kopať. Keď sa už k tomuto kroku podujme, tak si musí byť istý a lopta má skončiť v sieti. Som veľmi nahnevaný,“ povedal podľa agentúry DPA tréner Fulhamu Scott Parker. „Kladivári“ vyhrali 1:0, keď sa v 91. minúte presadil český reprezentant Tomáš Souček. V drese hostí bol na lavičke slovenský brankár Marek Rodák.