Liga Majstrov, foto: facebook

Obhajca trofeje Bayern rozdrvil Atletico 4:0, Šachtar zaskočil Real

Futbalisti Bayernu Mníchov úspešne vykročili za obhajobou titulu v Lige majstrov 2020/2021. V stredajšom zápase A-skupiny si zverenci Hansa-Dietera Flicka poradili s Atleticom Madrid presvedčivo 4:0. V ďalšom súboji „áčka“ si Red Bull Salzburg podelil body s Lokomotivom Moskva po remíze 2:2.

Bayern sa vo svojej Allianz Arene ujal vedenia v 28. minúte po tom, ako si francúzsky krídelník Kingsley Coman ideálne spracoval pas Joshuu Kimmicha a zblízka nezaváhal. Druhý gól úradujúceho nemeckého šampióna pridal ešte do prestávky Leon Goretzka. Hostí mohol vrátiť do hry krátko po nej Joao Felix, jeho gól ale neplatil pre ofsajd. Bayern definitívne zlomil odpor súpera po hodine hry, keď na rozdiel triedy upravil exportnou strelou Corentin Tolisso a posledné slovo mal dvojgólový hrdina zápasu Coman.

Futbalistom Realu Madrid nevyšiel vstup do nového ročníka súťaže. Jej rekordný 13-násobný víťaz nestačil na Šachtar Doneck, s ukrajinským tímom prehral doma 2:3. Real zaostával od 29. minúty po góle Teteho, ktorému pripravil gólovú pozíciu Viktor Kornijenko. O štyri minúty si Raphael Varane strelil vlastný gól, keď sa snažil zabrániť Dentinhovi v zakončení. Prvopolčasovú skazu „bieleho baletu“ dokonal Manor Solomon po spolupráci s Tetem.

Zverenci Zinedina Zidana nastúpili do druhého polčasu ako vymenení a po necelej štvrťhodine sa im podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu. V 54. minúte napriahol z 25 metrov Luka Modrič a brankár Šachtaru bol iba v úlohe štatistu. Kontaktný gól španielskeho šampióna strelil Junior Vinicius, ktorý bol na ihrisku necelú polminútu. Obrana Realu ale vôbec nemala svoj deň a rýchle akcie hostí jej robili veľké problémy. Po jednej z nich sa Tete ocitol úplne sám pred Thibautom Courtoisom, ktorý reflexívne zabránil gólu. V nadstavenom čase Real vyrovnal, ale systém VAR odhalil, že gól Federica Valverdeho padol z ofsajdu a rozhodca ho neuznal.

Víťaz Ligy majstrov z roku 2019 FC Liverpool uspel na pôde Ajaxu Amsterdam, nad ktorým zvíťazil 1:0. Atalanta Bergamo si zastrieľala v Dánsku, nováčika súťaže FC Midtjylland zdolal štvrťfinalista z minulej sezóny v druhom zápase D-skupiny pohodlne 4:0, pričom už v prvom polčase si vytvoril trojgólový náskok.

V C-skupine Manchester City po štvrťhodine prehrával s FC Porto, napokon však získal všetky body po výhre 3:1. O góly „Citizens“ sa postarali Sergio Agüero z jedenástky, Ilkay Gündogan a Ferran Torres. Olympique Marseille bol blízko k zisku bodu na pôde Olympiakosu Pireus, o ktorý prišiel v nadstavenom čase po zásahu Egypťana Koku.