Ilustračné foto: tasr

Lazio si prekvapujúco poradilo s Dortmundom, Barcelona potvrdila rolu favorita

Máme za sebou prvé kolo skupinovej fázy Ligy Majstrov. Zrodili sa prekvapenia ale aj favoriti potvrdili svoju rolu a vyhrali.

Dortmund natrafil na Lazio ,ktoré prekvapujúco vyhralo doma v Ríme 3:1. V 6.minúte už klasicky otváral skóre Ciro Immobile , 23.minúte si dal vlastný gól brankár hostí Hitz a bolo 2:0. Do polčasu sa nič nezmenilo. V 71.minúte znižoval po peknej akcii na 1:2 megastar Erling Haaland. O 5. minút neskôr sa ale presadil hráč z Pobrežia Slonoviny Akpa Akpro a bolo rozhodnuté.

Barcelona doma privítala staro-nového účastníka súťaže Ferencváros Budapešť. Barcelona potvrdila rolu favorita a súperovi strelila až 5 gólov. Presadil sa Lionel Messi , vychádzajúca španielska „hviezdička“ Ansu Fati ale aj brazílsky útočník Coutinho. Brazilec v minulej sezóne pôsobil v drese nemeckého Bayernu Mníchov s ktorým dokráčal až do úspešného finále Ligy Majstrov. Výsledok skorigoval po penalte Kharatin , ale o pár minút neskôr sa presadili Pedri a Ousmane Dembele. V tomto zápase sme mali aj slovenské zastúpenie , keď 71.minúte nastúpil náš útočník Róbert Mak.