eReport.sk
Ivan Kmorík ml., foto: instagram

Kmotrík mladší spoznal trest disciplinárnej komisie

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka ml. zákazom vstupu do šatní, technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky a priestorov extra sedenia od 5. novembra 2020 do 30. júna 2021. Klubu zároveň udelila finančnú pokutu 2 000 eur. DK o tom informovala v úradnej správe zverejnenej na webe SFZ.
      

Kmotrík ml. bol v šlágri 11. kola Fortuna ligy na ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda (1:1) na lavičke hostí, v zápise figuroval ako vedúci mužstva. Podľa predsedu DK SFZ Miroslava Vlka mohol byť na lavičke, ale nemal mužstvo koučovať. „Pán Kmotrík bol slušný, nikoho neurážal, do úvahy sme zobrali aj to, že bola mimoriadna situácia a realizačný tím bol v karanténe. Na druhej strane bol v predchádzajúcich dvoch rokoch už disciplinárne stíhaný. Pán Kmotrík na lavičke mohol byť, norma to pripúšťa, ale nemal koučovať. To môže hlavný tréner alebo poverený tréner. Klub mal súhlas na pánov Moravca a Németha od technického úseku SFZ,” uviedol Vlk pre sme.sk.
      

K udelenému trestu sa na klubovom webe vyjadril aj Kmotrík ml.: „Rešpektujem verdikt Disciplinárnej komisie. Dĺžku trestu však považujem za neprimeranú z dôvodu výnimočnej situácie, v ktorej sme sa nachádzali. Preto v najbližších dňoch zvážim odvolanie, resp. ďalší možný postup.” V prípade Stanislava Moravca, ktorý bol v zápise vedený ako hlavný tréner Slovana, prijala DK jeho stanovisko bez ďalších disciplinárnych opatrení. Potrestala však štvrtého rozhodcu zápasu Milana Štrba, ktorému pozastavila výkon akejkoľvek funkcie na dva mesiace.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kmotrík mladší spoznal trest disciplinárnej komisie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport