eReport.sk
Ferencávos Budapesť- Juventus Turín, foto: facebook

Iný kraj, iný mrav? V Maďarsku chodí na futbal tisíce ľudí

Vo svete vládne pandémia koronavírusu. Štáty sveta sprísňujú opatrenia, zakazujú hromadné podujatie a vyhlasujú celoštátny „lockdown“. Na Slovensku je zákaz vychádzania a od polovice októbra platí zákaz kultúrnych či športových udalostí, výnimku majú len profesionálne súťaže.

V Maďarsku je to však inak. Hrajú sa amatérske súťaže, dedinské ligy či medzinárodné zápasy Ligy Majstrov a, to všetko za prítomnosti fanúšikov. Na futbalové zápasy môže chodiť až 80% z celkovej kapacity štadiónov. Výnimkou nie je ani zápas domáceho Ferencvárosu proti Juventusu Turín. Do Groupama Arény v Budapešti prišlo až 18-tisíc fanúšikov. Predsa len by bol hriech vynechať zápasy s tímami ako FC Barcelona, Juventus Turín, či Dynamo Kyjev. Nie každý deň môže tím z Budapešti privítať najlepších hráčov sveta ako Lionel Messi, Cristiano Ronaldo či Leonardo Bonucci. Domáci nestačili na hviezdami nabitý Juventus a prehrali 1:4.

Pandemické opatrenia v Maďarsku sú oproti tým slovenským miernejšie, no určite menej bezpečné. Ľudia len od novembra začínajú nosiť rúška v reštauráciách či v nákupných centrách.

foto: facebook Ferencváros


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Iný kraj, iný mrav? V Maďarsku chodí na futbal tisíce ľudí

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti