eReport.sk
Na snímke Ján Kocian, za ním Marián Zeman, foto: tasr

Galis by nechal Tarkoviča pri mužstve, Kocian vidí viac možností

Slovenských futbalistov po postupe na EURO 2020 čakajú v tomto roku ešte dva zápasy v Lige národov proti Škótsku a Česku. Mužstvo v nich povedie Štefan Tarkovič, ktorého dočasne poverili trénovaním reprezentácie.

Po štvrtkovom víťaznom ťažení v Belfaste je však horúci kandidát na to, aby Slovensko viedol aj na kontinentálnom šampionáte. Bývalý úspešný tréner Dušan Galis by s týmto návrhom súhlasil, jeho kolega Ján Kocian vidí viacero možností.  Podľa 70-ročného kormidelníka by Tarkovič mal zostať pri mužstve aj naďalej a mal by ho viesť na ME. „To sa ukáže, má za sebou len jeden zápas. Záleží to na zväze. Možno ho nechajú, možno nie”.

Nástupcom Galisa v roku 2006 stal Kocian. Pri reprezentácií už pôsobil predtým, keď bol asistentom trénera Jozefa Vengloša v rokoch 1993 až 1995. V lete 2008 ho odvolali. Neskôr bol asistentom trénera Karla Brücknera pri rakúskej reprezentácii a naposledy pôsobil pri reprezentácii Jemenu. O Tarkovičovej budúcnosti jasno nemá, v hre je podľa neho viacero scenárov: “Podľa mňa sa teraz bude pozerať aj na ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú, aký bude herný prejav mužstva proti Škótsku a Česku”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport