Spartak, foto: tasr

FC Spartak Trnava – MFK Michalovce 1:2 v 12. kole

Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali v 12. kole fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 1:2.

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ Vlasko (z 11 m) – 48. a 65. Taiwo.

Pred stretnutím bola malá slávnosť, keď brankár Rusov nastúpil na 100. ligový zápas v trnavskom drese a od športového riaditeľa Andreja Kostolanského dostal dres s číslom 100.

Domáci kopali v úvode tri rohové kopy, z ktorých však nič nevyťažili. V 5. minúte mali výhodu priameho kopu, z ktorého však bránu hostí neohrozili. Hostia pohrozili v 9. minúte, ale strela kapitána Bednára išla priamo do rúk Rusova. V 13. minúte najskôr strela Bukatu a vzápätí Vlaska neprešla cez michalovskú obranu.

Hostia sa po zisku lopty pokúšali o nebezpečné kontry, no ich snaha končila pred 16-kou. V 19. minúte Yao po priťuknutí lopty Yusufom minul bránu Zemplína. Ďalšie dve príležitosti mali domáci, v 25. minúte, keď Vlasko nedôrazne zakončil a o chvíľu Savvidis krížnou strelou minul bránu hostí. V 40. minúte z otočky prestrelil Yusuf a do polčasu sa už nič mimoriadne na ihrisku nestalo.