Spartak Trnava, foto: tasr

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 2:0 v 11. kole Fortuna ligy

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 11. kole Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:0.

Prvá nebezpečná situácia vznikla v 7. minúte po centri domáceho Tsaousisa, ktorú odvrátili Trenčania na roh. V ďalšom priebehu sa na trnavskom štadióne odohrával skôr boj s množstvom nepresných prihrávok na oboch stranách a bez streleckých pokusov. V 31. minúte po rýchlej kontre Vlasko napálil loptu s s pomocou brankára Šemrinca do bočnej siete. Za zmienku stojí ešte situácia zo 42. minúty, keď centrovanú loptu Vlaska odvrátila obrana Trenčína na jeden z ďalších rohových kopov.

V druhom polčase v prvej 10-minútovke mali Trenčania výhodu dvoch priamych kopov, z ktorých však nič nevyťažili. Domáci mali dobrú príležitosť v 53. minúte, keď po centri Yoa hlavičkoval Vlasko vedľa brány. Trnavčania sa snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no katastrofálne zakončenie im v tom dlho bránilo. O výsledku stretnutia sa rozhodlo v poslednej štvrťhodine, keď najskôr v 78. minúte fauloval Ligeon Yoa v 16-ke a z nariadenej penalty Pačinda strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia. O desať minút neskôr v 89. minúte striedajúci Kóša, ktorý bol na ihrisku tri minúty, sa dostal k lopte po rýchlej kontre domácich a pohotovou strelou spoza 16-ky definitívne rozhodol o troch bodoch pre Trnavu.

Zdroj: tasr,