Europa League, foto: shutterstock

AC Miláno víťazne, prehrali Liberec, Feyenoord či Tottenham

Futbalisti AC Miláno zvíťazili vo štvrtkovom domácom stretnutí 2. kola Európskej ligy nad Spartou Praha 3:0. S plným počtom 6 bodov figurujú na čele H-skupiny, v ktorej ďalšom zápase OSC Lille na vlastnej pôde dotiahol dvojgólové manko a remizoval so Celticom Glasgow 2:2.

V nominácii Sparty zo zdravotných dôvodov chýbali traja Slováci, brankár Dominik Holec i obrancovia Lukáš Štetina s Dávidom Hanckom. Favorizovaní Milánčania sa ujali vedenia v 24. minúte, keď Zlatan Ibrahimovič našiel v šestnástke Brahima Diaza, ktorý sa zbavil obrancu a prekonal aj brankára. Onedlho mohol skórovať aj sám Ibrahimovič, ale po faule na svoju osobu nepremenil jedenástku, lopta sa od brvna odrazila nad. Domácich to z hľadiska bodového zisku nemuselo mrzieť, po zmene strán pridali poisťujúce zásahy náhradník Rafael Leao a Diogo Dalot. AC vedie tabuľku o dva body pred Lille, tretí Celtic si pripísal prvý bod a Sparta je bez bodu na poslednom mieste.

Ďalší český zástupca Slovan Liberec prehral v L-skupine na štadióne Crvenej zvezdy Belehrad vysoko 1:5. V hosťujúcom drese absolvoval celé stretnutie Martin Koscelník, ďalší slovenský stredopoliar Jakub Hromada hral do 86. minúty a útočník Lukáš Csáno sedel na lavičke náhradníkov. V druhom dueli tejto skupiny TSG Hoffenheim triumfoval na ihrisku KAA Gent 4:1.

V K-skupine remizoval CSKA Moskva na vlastnom ihrisku s Dinamom Záhreb 0:0. Feyenoord Rotterdam bez zraneného útočníka Róberta Boženíka podľahol doma AC Wolfsberger prekvapujúco jasne 1:4. Hostia ťažili z hetriku Michaela Liendla aj z troch premenených jedenástok. Prekvapenie sa zrodilo tiež na úkor Tottenhamu Hotspur, ktorý v J-skupine prehral na trávniku Royalu Antverpy 0:1. Premožiteľ fortunaligového FC DAC 1904 Dunajská Streda z 3. predkola LASK Linz zdolal doma Ludogorec Razgrad 4:3, hosťom nestačil hetrik Elvisa Manua.

Zdroj: tasr, foto: uefa fb