DAC Dunajská Streda - FK Pohronie, foto: tasr

DAC remizoval s Pohroním, Zlaté Moravce si schuti zastrieľali

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda iba remizovali v sobotňajšom zápase 13. kola Fortuna ligy doma s posledným FK Pohronie 0:0. Ich zaváhanie využil ŠK Slovan Bratislava, úradujúci majster zvíťazil v Michalovciach 2:0 a vyhupol sa na čelo tabuľky. Tú vedie vďaka lepšiemu skóre, druhý DAC má však zápas k dobru.

Dunajská Streda nastúpila po dvojtýždňovej prestávke, prvé minúty sa odohrali v réžii hostí, keď Pohronie kopalo až tri rohové kopy za sebou, pri jednom sa musel natiahnuť aj brankár Jedlička. Prvá vážnejšia šanca prišla v 26. minúte, keď Faderovu spätnú prihrávku poslal Audino nad.

V prvej polhodine sa hralo prevažne medzi šestnástkami, s viacerými nepresnosťami na oboch stranách. V 33. minúte prešiel Mendez na ľavej strane, spätnú prihrávku poslal na bránu Kalmár, ale Jenčo bravúrne zasiahol. Dunajská Streda sa snažila o úvodný gól, ale hostia výborne bránili.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:0

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble deklasovali v AS Trenčín 5:0. Hetrikom sa blysol domáci útočník Filip Balaj, ktorý sa dostal na čelo tabuľky strelcov pred kapitána Dunajskej Stredy Kalmára.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 5:0 (2:0)