Youri Tielemans, foto: tasr

Cesta za ďalším titulom? Leicester opäť víťazne

Futbalisti Fulhamu dosiahli prvé víťazstvo v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže. V pondelkovom stretnutí 7. kola zdolali na svojom ihrisku West Bromwich Albion 2:0.

Domáci rozhodli v prvom polčase, keď sa medzi 26. a 30. minútou presadili Bobby Reid a Ola Aina. V bránke Fulhamu dostal pred Slovákom Marekom Rodákom opäť prednosť Alphonse Areola. Fulham sa dostal na 17. miesto v tabuľke pred West Bromwich, ktorý si na prvý trojbodový zápis v ročníku musí počkať.

Hráči Leicestru City po dvoch prehrách bodovali naplno. Na pôde Leedsu triumfovali 4:1 a posunuli sa na priebežné tretie miesto v tabuľke Premier League. Hostia viedli po prvom polčase 2:0 vďaka Harveymu Barnesovi a Yourimu Tielemansovi, po zmene strán skorigoval  Stuart Dallas, ale Leicester pridal aj tretí a štvrtý zásah. Gólovú poistku pridal Jamie Vardy a definitívne uzavrel skóre Tielemans z jedenástky.