Erling Haaland, foto: instagram

Bayern Mníchov zdolal v šlágri 7. kola Borussiu Dortmund

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom šlágri 7. kola najvyššej nemeckej súťaže na pôde Borussie Dortmund 3:2. V 80. minúte strelil víťazný gól Leroy Sane. Obhajcovia titulu sú so ziskom 18 bodov na čele tabuľky o dva body pred RB Lipsko, Dortmund na treťom mieste má na konte 15 bodov.

Veľkú príležitosť na otvorenie skóre mal už v 14. minúte hosťujúci Leon Goretzka, ktorého hlavičku vyrazil domáci brankár Roman Bürki. Onedlho sa v šanci na opačnom konci ocitol Erling Braut Haaland, ale zoči-voči súperovmu brankárovi Manuelovi Neuerovi nezakončil razantne ani presne. V 24. minúte sa presadil Lewandowski, systém VAR však posúdil jeho postavenie v čase prihrávky Sergea Gnabryho ako ofsajdové. Do vedenia sa dostala Borussia v 45. minúte, Raphael Guerreiro našiel prihrávkou pod seba Marca Reusa, ktorý z prvej prekonal Neuera. Lenže, náskok domácim nevydržal ani do prestávky, v nadstavenom čase prvého dejstva mal Bayern výhodu priameho kopu, z ktorého strelou okolo múru vyrovnal David Alaba.

Haaland mal ďalšiu možnosť krátko po zmene strán, no v šestnástke neposlal nabiehajúcemu spoluhráčovi presnú loptu. Dortmund pykal a inkasoval v závere prvého aj na začiatku druhého polčasu. Po centri Lucasa Hernandeza z ľavého kraja Lewandowski predskočil Matsa Hummelsa a poslal úradujúcich šampiónov do vedenia. V 51. minúte mohli mať už dvojgólový náskok, Kingsley Coman opečiatkoval žrď. Šancu na skórovanie si vypracoval aj Reus, cez obrancu prenikol do šestnástky a vystrelil, tentoraz bol v mikrosúboji úspešný Neuer.

Bayern sa dočkal poistky desať minút pred koncom riadneho hracieho času. Vyšla mu rýchla kontra, Lewandowski vysunul striedajúceho Saneho a ten prekonal Bürkiho. Domáci ešte zabojovali a znížili už o tri minúty neskôr, Haaland si spracoval center od Guerreira, obišiel Neuera a skóroval popod hádžuceho sa brankára. V nadstavenom čase VAR opäť neuznal gól Lewandowskému pre ofsajd, no všetky body už zostali Bayernu, ktorý sa vrátil na čelo tabuľky pred Lipsko.