Pierre- Emerick Aubameyamg,foto: instagram/arsenal

Arsenal vyhral na Old Trafford po 14 rokoch, Solskjaer: „Nestíhali sme“

V novej sezóne Premier League sa futbalistom Manchestru United nedarí podľa ich predstáv, po nedeľnej domácej prehre 0:1 s Arsenalom Londýn sa v neúplnej tabuľke skĺzli až na 15. priečku. V šiestom vystúpení v tomto ročníku najvyššej anglickej súťaže utrpeli zverenci Oleho Gunnara Solskjaera už tretiu prehru, o ktorú sa postaral v 69. minúte z jedenástky Pierre-Emerick Aubameyang.

Stý zápas na lavičke United si Solskjaer predstavoval z hľadiska výkonu i konečného výsledku inak. „Súper bol lepší, už v prvom polčase sme nestíhali,“ priznal nórsky kormidelník, ktorého zverenci nenadviazali na stredajší vysoký triumf 5:0 nad Lipskom v Lige majstrov. Doma sa United neobvykle trápia, z Old Traffordu si v tomto ročníku odviezli pred Arsenalom všetky body aj Crystal Palace a Tottenham Hotspur. „Ťažko hovoriť o výhode domáceho prostredia, keď sa hrá bez ľudí na tribúnach. Som si stopercentne istý, že bez podpory fanúšikov nemá domáci tím žiadne privilégium. Svedčia o tom aj štatistiky, hosťujúce mužstvá vyhrávajú väčší počet zápasov, ako tomu bolo v minulých sezónach,“ pridal svoj postreh Solskjaer.