eReport.sk
František Kovár, foto: profimedia

Situácia je frustrujúca, ale František Kovár sa nenudí. Čím sa teraz zabáva?

Slovenský herec František Kovár (74) nie je vôbec nadšený tým, čo sa na Slovensku deje. Priznáva, že verí našej prezidentke a tvrdí, že vláda by sa mala konečne dohodnúť. Známy herec síce nakrúca, no dáva si na seba extrémny pozor.

František Kovár je v chúlostivom veku a pandémia sa ho ako dôchodcu bytostne dotýka. Priznáva, že sa o seba príkladne stará a dodržuje všetky opatrenia. „Momentálne som doma. Aktuálne nakrúcam na TV JOJ seriál Nemocnica a je to príjemné osvieženie v týchto neľahkých časoch. Manželka a syn sú lekári, takže majú obe vakcíny, a ja čakám na svoju druhú dávku“ priznáva známy herec.

Voľný čas si dokáže vyplniť zmysluplne. „Čítam knižky a robím si poriadok v administratíve. S manželkou zvykneme počas týchto dní hrávať spoločenskú hru scrabble,“ prezrádza herec. Spomínaná situácia ho veľmi neteší a problémy vidí aj v našej vláde. „Je to veľmi náročné obdobie, celá situácia je komplikovaná a navyše je naša vláda problematická,“myslí si v týchto dňoch.

Skončili sme na plytčine

„Tie veci, ktoré sa tu nahromadili, sú zlé. Skončili sme na plytčine. Táto pandémia, odhliadnuc od všetkého, nepomáha ani našej situácii. Podľa mňa je politika frustrujúca. Mám pocit, že ako občania máme nedostatok informácií,“ zamýšľa sa umelec.

Podľa neho by sa vládna koalícia mala v prvom rade medzi sebou dohodnúť. „Tie útoky sú pre obyvateľstvo našej krajiny nepochopiteľné. Verím, že politici vymyslia nejaký ozdravný spôsob, ako to vylepšiť. Ľudia sú tým najviac zasiahnutí a znechutení,“ domnieva sa herec.

Páči sa mu postoj našej prezidentky Zuzany Čaputovej. „Páči sa mi, že naša prezidentka apeluje na to, aby sme na Slovensku vyrábali vlastnú vakcínu. Je to dobrý krok smerom k obyvateľstvu,“ myslí si.

Chváli divadlo

František Kovár pôsobí ako stály člen SND od roku 1996. Od tých čias má na konte množstvo výnimočných a nezabudnuteľných rolí. „Musíme brať ohľad na všetky profesie. Ľudia dnes majú nízke príjmy, niektorí o prácu prišli. Keby sme mali diváka, tak by sme hrali. Treba to však všetko brať s pokorou,“ myslí si.

Podľa neho sa ľudia do divadla vždy tešia, pekne sa oblečú a užívajú si kultúru. „Kultúra bude mať u nás vždy nezastupiteľné miesto. Treba ju podporovať. Vďaka nej rastieme aj na duchu,“ domnieva sa umelec. RTVS nič, na rozdiel od iných umelcov, nevyčíta. „SND sa snaží. Cez RTVS vysielali hru Bál podľa scenára Daniela Majlinga od Timravy a na rad by mali prísť aj Bratia Karamazovci. V tomto smere musím naše divadlo pochváliť,” hovorí Kovár.

Energia a entuziazmus mu nechýba ani v týchto ťažkých časoch. „Mám množstvo vitamínov, ktoré beriem. Pomáha mi v tom aj môj známy, biochemik doktor Blažíček. Konzumujem vitamín D, vitamín C a selén so zinkom. Sú to všetko látky, ktoré podporujú imunitu. Každý normálny človek sa chráni. Mrzí ma, že po prvej vlne ľudia poľavili. Verím, že po očkovaní sa budeme aj naďalej správať zodpovedne, hoci tento vírus zrejme nikdy nezmizne.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity