tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Francúzsko ruší povinnosť negatívneho testu pre zaočkovaných cestujúcich

Francúzska vláda v piatok oznámila, že ruší podmienku negatívneho testu na koronavírus pre všetkých zaočkovaných cestujúcich, prichádzajúcich do krajiny. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Od soboty bude „doklad o očkovaní stačiť na to, aby ste prišli do Francúzska z ktorejkoľvek krajiny, rovnako ako tomu bolo pred rozšírením variantu Omikron,“ uvádza sa vo vyhlásení francúzskej vlády.

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že tento krok súvisí s „novou fázou pandémie, ktorá je vo väčšine krajín charakteristická prevahou variantu Omikron a vyššou mierou zaočkovanosti“. 

Nezaočkovaní cestujúci sa stále budú musieť preukázať negatívnym testom, no ďalšie opatrenia, ako napr. povinné testovanie pri príchode do Francúzska a karanténa, budú od soboty zrušené, ak prídu zo „zelenej krajiny,“ dodáva sa vo vládnom vyhlásení.

Nezaočkovaní cestujúci, prichádzajúci do Francúzska z „oranžových krajín“, však budú naďalej potrebovať nevyhnutný dôvod na návštevu Francúzska a po príchode budú musieť absolvovať test na koronavírus.

Až do soboty platný režim testovania zaviedlo Francúzsko v decembri s cieľom zamedziť šíreniu Omikronu a prudkému nárastu počtu infikovaných koronavírusom. 

Zdroj: tasr

  

   


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzsko ruší povinnosť negatívneho testu pre zaočkovaných cestujúcich

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku