Hráči Francúzska, foto:tasr

Francúzsko remizovalo s Ukrajinou, Belgicko zdolalo Wales

Úradujúci majstri sveta Francúzi vstúpili do európskej kvalifikácie futbalových MS 2022 nerozhodným výsledkom. V stredajšom domácom zápase D-skupiny remizovali s Ukrajincami 1:1. V E-skupine si Belgicko poradilo s Walesom 3:1.

Francúzi nečakane zakopli s Ukrajinou

Olivier Giroud ešte úvodnú veľkú príležitosť nezužitkoval, no Francúzi začali v Saint-Denis napĺňať úlohu favorita v 19. minúte. Antoine Griezmann vyhral súboj o loptu a spoza šestnástky nechytateľne ľavačkou zakrútil loptu k žrdi. Giroud potom nevyužil ďalšiu solídnu šancu a ani Ukrajincom sa v prvom polčase nedarilo v útočnej fáze ohrozovať domácich. To sa však zmenilo po prestávke, domáci pykali za prílišnú pasivitu. Po chybe v ich obrane získal loptu Olexandr Karavajev, prihral Serhijovi Sydorčukovi a jeho strelu, ktorá nesmerovala medzi tri žrde, tečoval do vlastnej bránky Presnel Kimpembe.

Fínsko remizovalo s Bosnou

V zostávajúcom čase ani jedno mužstvo nepreklopilo misky váh vo svoj prospech. Fínsko remizovalo s Bosnou a Hercegovinou 2:2 V belgickom Leuvene sa prekvapujúco ujali vedenia Walesania a podarilo sa im to veľmi rýchlo, po prihrávke Garetha Balea otvoril v 11. minúte skóre Harry Wilson. Belgicko, ktoré na predchádzajúcom svetovom šampionáte získalo bronz a pred Francúzskom vedie rebríček Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), vyrovnalo o 11 minút neskôr zásluhou Kevina De Bruyneho.

Souček zahviezdil hetrikom

Asistoval mu Thorgan Hazard, ktorý sa o ďalších šesť minút zapísal aj do streleckej listiny, Belgičania otočili vývoj po jeho presnej hlavičke. V 73. minúte pridal poistku Romelu Lukaku z jedenástky. Česko sa v druhom zápase E-skupiny predstavilo na neutrálnej pôde v poľskom Lubline a nad Estónskom triumfovalo vysoko 6:2. Síce prehrávalo 0:1, ale už v prvom dejstve rozhodlo štyrmi gólmi, z ktorých dva dosiahol Tomáš Souček. Ten istý hráč onedlho po prestávke dovŕšil hetrik.