tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Zdroj: tasr/ap

Francúzsko po takmer desiatich rokoch stiahlo svojich vojakov z Mali

Z Mali už odišli poslední francúzski vojaci pôsobiaci v tejto africkej krajine v rámci operácie Barkhane v oblasti Sahelu, potvrdili v pondelok náčelníci štábu ozbrojených síl Francúzska. TASR správu prevzala z agentúry AFP.      

„Dnes o 13.00 h parížskeho času posledný kontingent síl prítomný na území Mali v rámci operácie Barkhan prekročil hranice medzi Mali a Nigerom,“ uvádza sa vo vyhlásení francúzskeho ministerstva obrany.

Francúzsko nasadilo svoje jednotky v Mali proti džihádistom v roku 2013. Prezident Emmanuel Macron sa však rozhodol stiahnuť vojakov z krajiny po tom, čo sa Paríž a malijská vládnuca junta dostali do sporu v dôsledku vojenského prevzatia moci v auguste 2020. Francúzsko začalo sťahovať svoje jednotky z Mali vo februári.

„Francúzsko sa naďalej angažuje v (širšej) oblasti Sahelu, v  Guinejskom zálive a v oblasti Čadského jazera so všetkými partnermi, ktorí sa zaviazali k stabilite a boju proti terorizmu,“ uviedol Elyzejský palác vo vyhlásení, z ktorého cituje agentúra Reuters.

Z údajov americkej organizácie Projekt pre údaje o miestach a udalostiach ozbrojených konfliktov (ACLED) podľa AFP vyplýva, že od začiatku tohto roka bolo v Mali, Nigeri a Burkine Faso zabitých viac ako 2000 civilistov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzsko po takmer desiatich rokoch stiahlo svojich vojakov z Mali

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku