eReport.sk
Vo Francúzsku sa proti opatreniam takisto vo veľkom protestuje. Foto: tasr

Francúzsko: Obmedzenia proti covidu sa vracajú, vláda ich zrejme ešte sprísni

Vo Francúzsku začali platiť cez víkend nové pravidlá proti šíreniu koronavírusu. Pritom už v pondelok sa bude konať zasadnutie vlády, na ktorom bude diskutovať o prísnejšom celoštátnom riešení zhoršujúcej sa situácie, keď narastajú prípady nákazy. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra DPA.
      
Od tejto soboty vyžadujú lyžiarske strediská pri vstupe dôkaz o očkovaní, o vyliečení z ochorenia COVID-19 alebo negatívny test. Tieto údaje musia byť zachytené na celoštátne platnom “zdravotnom pase”. Na základe nových opatrení ľudia v kabíne lanovej dráhy alebo čakajúci v rade musia mať na tvári rúško.
      
Takéto obmedzenia musia zaviesť oblasti so sedemdňovou incidenciou nad 200 – incidencia je počet nových prípadov nákazy na 100.000 obyvateľov za týždeň. V súčasnosti je sedemdňová incidencia pre celé Francúzsko výrazne nad 300.
      
V departemente Moselle, ktorý hraničí s Nemeckom, je nosenie rúšok od soboty povinné vždy aj vonku. Pravidlo sa týka obcí s vyše 5000 obyvateľmi a platí od 06.00 h do polnoci. Vo všeobecnosti sú rúška povinné aj na festivaloch, trhoviskách, vianočných trhoch a v radoch.
      
Ruch a davy ľudí na obľúbenom vianočnom trhu v neďalekom meste Štrasburg vyvolali diskusiu, či súčasné pravidlá proti covidu zachádzajú dostatočne ďaleko. Koronavírus sa totiž v regióne Alsasko, kde je metropolou Štrasburg, rýchlo šíri a nemocnice už zaviedli núdzový režim na zvládnutie situácie. Na vianočný trh v Štrasburgu sa vzťahujú prísnejšie pravidlá, pripomenula agentúra DPA.

Vláda bude v pondelok na zasadnutí v Paríži diskutovať o ďalších krokoch. Očakávajú sa obmedzenia pre veľké podujatia ako futbalové zápasy a zrejme aj obmedzenia v kapacite takých zariadení ako kiná a reštaurácie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzsko: Obmedzenia proti covidu sa vracajú, vláda ich zrejme ešte sprísni

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti