eReport.sk

FOTO Zvláštne skulptúry v Cíferi: Narazíte tu na „atómovú“ bombu, ale aj covidovú injekciu!

Svet sa zbláznil? To si zrejme hovoria na svete viacerí. To, že žijeme naozaj ťažkú dobu je ale isté. K všeobecnej skepse dopomáha najmä celosvetová pandémia a špeciálne doma aj napätá politická situácia. Ľudia si tak môžu vybrať na vyjadrenie svojich emócií viacero ciest. V obci Cífer sa tak jeden z domácich rozhodol o svoj pohľad na svet podeliť so susedmi naozaj kurióznym spôsobom.

Obci neďaleko Trnavy ešte donedávna dominoval najmä rímskokatolícky kostol. Teraz sa zdá, že náhodní okoloidúci sa okrem duchovného miesta môžu pristaviť aj pri poriadnej kuriozite. Pred jedným z domov totiž nájdete dvojicu zvláštnych plastík. Jedna vyzerá ako bomba z druhej svetovej vojny, na ktorej svieti záhadný dátum. Ak by ste si dali tú robotu a našli si ho na internete, zistíte, že ide o deň, keď na Hirošimu bola zhodená atómová bomba nazývaná Little boy..

Druhá zo série zvláštnych cíferských skulptúr je obria injekcia. Pri nej netreba dvakrát hádať, na čo chcel autor diela poukázať. Akousi barličkou pre správne vyloženie si umeleckého diela je nápis C-19 na plastike. Ten jednoznačne odkazuje na ochorenie Covid 19.

Viac FOTO sôch z Cífera V GALÉRII

Počas našej návštevy v Cíferi sa nám autora diel zastihnúť nepodarilo a ani náhodní okoloidúci nevedeli čo majú sochy znamenať. Určitú ďalšiu nápovedu ale zanechal jeden z komentujúcich na sociálnych sieťach, kde sme fotografiu „zavesili“. „Autorom je elektrotechnický inžinier s PhD. Vyjadril svoj názor plasticky, má to myšlienku i priestor na prezentáciu. Súhlasiť s ním nemusí nik…. Apropo, ikona pop-artu je Cambellova polievka od nášho Andyho. To bol väčší počin?“ Pýta sa jeden z komentujúcich.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Zvláštne skulptúry v Cíferi: Narazíte tu na „atómovú“ bombu, ale aj covidovú injekciu!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti