eReport.sk
Vladimír Goffa, foto: fb/Vlado.Goffa

FOTO VO VNÚTRI Žalostný pohľad na známeho futbalového trénera. Vychudnutý na invalidnom vozíku!

Ešte v marci sa bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Vladimír Goffa (61) nakazil covidom. So zákernou chorobou bojoval celé týždne. Dokonca skončil v umelom spánku. Zubatej s kosou síce ušiel, no covid si vypýtal svoju daň.

„Slnko je najlepší lekár. Užívam si. Škoda len, že nie doma, ale sediac iba na invalidnom vozíku v rehabilitačnom zariadení,“ opísal Goffa, ako trávi svoje dni, po tom, ako sa už niekoľko mesiacov pasuje s koronavírusom a jeho následkami. Momentálne ho trápi postcovidový syndróm. „Ani po štyroch mesiacoch v nemocnici nedokážem vstať a urobiť čo len krok. Hoci aj s barlami. Ale bojujem,“ prezradil známy tréner, ktorý o svojom boji s covidom pravidelne informoval na sociálnej sieti. Napriek tomu zostáva pozitívne naladený.

„Potrebujem dohnať stratu 20 kg, tak žeriem všetko ako zápasník sumo, ktorý prvýkrát vidí švédske stoly. No nedarí sa mi nabrať čo len kilo. Nemám silu. Stabilitu mám ako Neymar v šestnástke,“ opisuje s humorom. Goffa však pridal aj cennú radu. „Určite nechcete dopadnúť ako ja a viete, čo môžete v rámci prevencie urobiť. Lepšia štipka smelosti ako tona opatrnosti,“ vyzýva k očkovaniu.

Antivaxerom dokonca pred časom nemilosrdne naložil. „Nuž, ak si vás covid nájde ako mňa, čo môže byť lepšie, než ležať štvrtý mesiac v nemocnici, dostať okolo 300 injekcií, nekonečne veľa infúzií, nevládať sa postaviť na nohy, stále s mínus 23 kg, bažantom, plienkou? Paráda, ako sa mám, že?“ Podľa svojich slov ho covid pripravil o svaly, nie však o chuť bojovať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport