eReport.sk
Delostrelec z Michaloviec a húfnica Zuzana.
Delostrelec z Michaloviec a húfnica Zuzana. Foto: fb/ozbrojenésily

FOTO Veľvyslanectvo SR v Rige tlieska ozbrojeným silám: Kritici hovoria o kšefte a provokácii Rusov!

Ozbrojené sily (OS) SR oznámili, že výcvik vojakov na ovládanie húfnic Zuzana 2 bol ukončený a delostrelci sú pripravení odcestovať na operáciu NATO „Predsunutá prítomnosť“ do Lotyšska. Správa OS SR potešila aj slovenské veľvyslanectvo v Rige. „Aj my v Lotyšsku sa už tešíme na nových kolegov s novými Zuzanami,” napísalo naše veľvyslanectvo na sociálnej sieti. Naopak, niektorí bežní komentátori to celé vidia inak.

„Tešíme sa, že naši kolegovia delostrelci úspešne zvládli náročný výcvik a certifikáciu pred nasadením do operácie. Sme presvedčení, že budú úspešne spolupracovať s partnermi z NATO a robiť dobré meno Slovenskej republike“, odkázali ozbrojené sily na sociálnej sieti s tým, že nasadeniu v medzinárodnej operácii NATO predchádzal intenzívny výcvik a certifikácia Samohybného delostreleckého oddielu. „Od 4. do 15. októbra vojaci cvičili aj vo Vojenskom výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou. Zamerali sa tam najmä na prácu s úplne novými samohybnými kanónovými húfnicami ZUZANA 2,” spresnili ozbrojené sily vo svojom statuse.

Zdroj: fb/ozbrojenesily

K statusu OS SR pridali aj niekoľko fotografií našich húfnic aj s príslušníkmi spomínaného delostreleckého oddielu z Michaloviec.

GALÉRIA – Foto: fb/ozbrojenesily

Studenú sprchu im však dal hneď jeden z prvých komentujúcich. „Super, treba ďalšie 2 miliardy vyhodiť do vzduchu a všetku tú techniku udržiavať a kŕmiť, aj s ľuďmi, aby sa po svete mohli ísť hrať zbytočne na piesoček! Respektíve, zbrojovky asi potrebujú zarábať aj naďalej, aj keď bojisko už ja DÁVNO na internete“, napísal. Ani ďalší komentujúci si nebral servítku pred ústa, keď opýtal: „Zas provokovať rusov do Lotyšska?”

Správu OS SR si všimlo aj naše veľvyslanectvo v Rige, ktoré vyjadrilo radosť z príchodu našich delostrelcov.

Zdroj: fb/ozbrojenesily

Húfnice Zuzana 2 sú celkom rozsiahlym nákupom. Na tento typ obstarávaní však bývajú rozdielne názory nie len medzi politikmi, ale aj medzi voličmi. Húfnice Zuzana 2 boli obstarávané za sumu 172 miliónov eur v počte 25 kusov.

Okrem samotného nákupu je niekedy témou dynamických diskusií aj operácia „Predsunutá prítomnosť“, ktorej cieľom je obraňovať členské štáty NATO pred Ruskou federáciou.

Ako však vieme, veľká časť politikov a obyvateľov členských štátov strednej a východnej Európy, vrátane Slovenska, považuje Ruskú federáciu za spojenca a nasadzovanie zbraní v Pobaltí je touto skupinou ľudí považované za zbytočnú provokáciu. Faktom však ostáva, že nasadzovanie ozbrojených síl NATO a Ruskej federácie na tejto hranici prebieha zrkadlovo a simultánne.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Veľvyslanectvo SR v Rige tlieska ozbrojeným silám: Kritici hovoria o kšefte a provokácii Rusov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport